הדברה וריסוס לבית עם בריק פתרונות הדברה

מה ההבדל בין סוגי ההדברות בשוק?קיימים סוגים רבים של מזיקים ממינים שונים שנוהגים לפלוש לבתים ולחצרות, ולגרום נזק. המזיקים יכולים להיות נמלים מסוגים שונים, טרמיטים, קרציות, מכרסמים קטנים כמו עכברים וחולדות, תיקנים ומקקים ועוד. כל סוג של מזיק מצריך טיפול שונה ושימוש בחומרים שונים כדי שניתן יהיה להדביר או להרחיק אותו.

חלק מהשיטות להתמודדות עם מזיקים בבתים כרוכות בהדברה קטלנית של אותם מזיקים, וחלק מתמקדות בהרחקה של המזיקים ללא פגיעה בהם או גרימת נזק פיזי. השאלה האם להרחיק ללא פגע את המזיק או להרוג אותו תלויה בסוג המזיק וברמת הרגישות של בעלי הבית שאליו פלש המזיק. אנשים מסוימים יעדיפו, מסיבות מוסריות, שלא לפגוע במזיקים אלא לנסות רק להביא להרחקתם. לעומת זאת, יש לא מעט בעלי בתים שלא חשים צורך לרחם על המזיקים, ומעדיפים שיטות קטלניות של הדברה וריסוס לבית.


ישנם מזיקים שלא ניתן לרסס כנגדם, כמו יונים או חולדות. לכן, פתרון הריסוס מתאים בדרך כלל להתמודדות עם מזיקים כמו נמלים, נמלי אש, טרמיטים ומקקים. כאשר רוצים להיפטר ממפגע של יונים, למשל, עושים שימוש באמצעים אחרים – כמו דוקרנים או רשתות. כאשר מדובר בחולדות או בעכברים, בדרך כלל שיטת ההדברה שלהם תהיה באמצעות מלכודות, ולא באמצעות ריסוס של חומרים רעילים.


אך למרות זאת, שיטת הריסוס היא שיטת ההדברה הנפוצה ביותר בקרב מדבירים מקצועיים, ויש לא מעט מזיקים שכנגדם שיטה זו היא היעילה והאפקטיבית ביותר.התאמת סוג ההדברה לסוג המזיקכאשר נתקלים במזיק כלשהו בבית ויוצרים קשר עם חברת הדברה מקצועית, חשוב מאוד לבצע זיהוי מדויק של המזיק. כל סוג של בעל חיים קטן בבית דורש התמודדות עם טכניקות שונות ועם חומרי הדברה שונים. כיום, בעידן שבו בכל טלפון יש גם מצלמה, כדאי לצלם את המזיק, אם ניתן, ולשלוח את התמונה למדביר לפני שהוא מגיע. כך יהיה ניתן לזהות במדויק את החיה שאיתה מתמודדים, והמדביר יכול להגיע כבר מצויד בכל החומרים הספציפיים ובציוד הנדרש לצורך ההדברה.


זיהוי שכזה יכול להיות רלוונטי במיוחד כאשר מדובר בזיהוי של נמלים, נמלים מעופפות וטרמיטים. כל סוג כזה של מזיק דורש טיפול מסוג אחר, אך הם יכולים להיות דומים זה לזה. לא תמיד קל לזהות שמדובר דווקא בטרמיטים או בנמלי אש, ולא בסוגים "רגילים" של נמלים או נמלים מעופפות.שיטות הדברה וחומרי הדברה נפוציםשיטת ההדברה הנפוצה ביותר היא שיטת הריסוס. היא מתאימה לטיפול בסוגים רבים של מזיקים בבתים. הריסוס עושה שימוש בדרך כלל בחומרים כימיים רעילים, שיכולים להיות מסוכנים גם לבני האדם הגרים בבית. מסיבה זו, נהוג לפנות את שטח הבית לכמה שעות לפחות, לאחר שמתבצע בו ריסוס בחומרים אלה. זמן הפינוי של הבית משתנה בהתאם לסוג החומר שבו משתמשים, ולעתים נדרשות גם 24 או 48 שעות של פינוי ואוורור, בטרם ניתן לחזור ולחיות בבית.


ישנם מקרים שבהם לא מומלץ לבצע ריסוס, כגון בבתים שבהם יש ילדים קטנים או חיות מחמד רגישות. כדי למנוע בהם פגיעה אפשרית, ישנם סוגים אחרים של שיטות הדברה שניתן להשתמש בהן.


אם מדובר בעכבר או בחולדה שנמצאים בבית, ניתן ללכוד אותם ללא ביצוע ריסוס או פיזור רעל. לשם כך נהוג להשתמש במלכודות. שני הסוגים הנפוצים של מלכודות כאלה הם מלכודת הדבק ומלכודת הדלת. מלכודת הדבק מוצבת ברחבי הבית וגורמת להידבקות של רגלי העכבר או החולדה למשטח המלכודת. מדובר בשיטה אכזרית למדי, שגורמת סבל רב לחיה שנלכדת. לכן, מדבירים רבים מעדיפים שימוש במלכודת הדלת. המלכודת הזו משמשת רק ללכידה של המזיק, על ידי פיתוי שלו לתוך המלכודת בעזרת דבר מזון. ברגע שהחיה נכנסת למלכודת כדי לאכול את הפיתיון, הדלת נסגרת באמצעות קפיץ והחיה נותרת לכודה בפנים. שיטה זו אינה גורמת פגיעה בעכבר או בחולדה, אך היא מצריכה לשחרר את החיה במקום מרוחק או לקטול את המזיק באופן אקטיבי לאחר שנלכד.


במקרים בהם שיטת ההדברה מתבצעת באמצעות ריסוס – ישנם מגוון של חומרים שבהם מדבירים מקצועיים בוחרים להשתמש. מרבית חומרי הריסוס הם כימיים, אך קיימים כיום גם חומרי ריסוס ביולוגיים ו"ירוקים" שהם ידידותיים יותר לסביבה אך עדיין יעילים ואפקטיביים באותה המידה. השימוש בחומרי הדברה "ירוקים" מצריך זמן פינוי מועט יותר של הבית, ומהווים פגיעה פוטנציאלית נמוכה יותר בכל מי שההדברה אינה מיועדת לפגוע בו.האם ניתן לבצע הדברה באופן עצמאי?אנשים רבים מעדיפים לחפש מידע על ריסוס והדברה ברחבי הרשת, ולבצע את ההדברה בעצמם. כאשר מדובר על שימוש בחומרי ריסוס כימיים ורעילים, יש להשאיר את המלאכה למדבירים מקצועיים. מדובר בחומרים מסוכנים ביותר, שהשימוש בהם ללא הידע המתאים והניסיון הדרוש יכול לגרום לפגיעה מיותרת. לכן, כאשר ישנו צורך בביצוע הדברת מזיקים שונים באמצעות חומרים כימיים – חשוב ליצור קשר בהקדם עם חברת הדברה מומלצת, ולתת לה לבצע את עבודת ההדברה והריסוס.ישנם מקרים שבהם ניתן לנסות וליישם שיטות מניעתיות כנגד מזיקים, שהן אינן מסוכנות ואותן בהחלט ניתן לבצע באופן עצמאי. במקרה של נמלים במטבח, למשל, ניתן לנסות מגוון חומרים שדוחים ומרחיקים את הנמלים, והשימוש בהם אינו מסוכן. כך, ניתן להשתמש בחומרים כמו מקלות קינמון, תערובת של מים וחומץ, אבקת קפה שחור או אבקת כביסה כדי להרחיק נמלים. חומרים אלה אינם תמיד יעילים במאת האחוזים, אך הם אמורים לגרום תחושה בלתי נוחה לנמלים באמצעות חוש הריח, מה שאמור לגרום להן לחפש מקומות אחרים לבנות בהם קן.


גם את שיטת הלכידה של עכברים וחולדות ניתן לבצע באופן עצמאי. כל מה שדרוש לשם כך הוא קנייה של מלכודת הדלת, הצבה של פיתיון כמו מעט גבינה או חתיכה של אבוקדו, והמתנה לכך שהמזיק ייכנס למלכודת ויילכד בו. הדבר היחיד שיכול להצריך מעורבות של מדביר מקצועי לאחר הלכידה הוא מציאת פתרון להרחקה של החולדה או העכבר - שחרור שלו במקום פתוח ומרוחק או הריגה שלו.שיטות אלקטרוניות של הדברהלמרות ששיטת הריסוס היא שיטת ההדברה הנפוצה והיעילה ביותר כנגד מרבית המזיקים, פותחו במהלך השנים שיטות אלטרנטיביות להדברה והרחקה – שבהן נעשה שימוש באמצעים אלקטרוניים. אמצעים אלה כוללים השמעה של סאונד בתדר שאותו בני אדם אינם יכולים לשמוע. הסאונד הזה יכול להישמע על ידי יונים, מכרסמים ומזיקים אחרים, והוא גורם להם להירתע ולברוח מהבית.


ישנם סוגים רבים של מכשירים כאלה, ברמות מחיר שונות. המערכות האלקטרוניות המתוחכמות ביותר יכולות לעלות כמה מאות שקלים, ואף יותר מכך. יש לציין כי רמת היעילות של שיטות ההדברה האלקטרוניות מוטלת בספק על ידי מדבירים מקצועיים שונים. ישנם מדבירים שימליצו לכם בהתלהבות על פתרונות אלקטרוניים להדברה, ואילו לא מעט מדבירים יאמרו לכם שמדובר בשיטה עם רמת יעילות נמוכה. לעתים רבות, ניתן לדעת האם מדובר בפתרון יעיל רק כאשר מנסים אותו בפועל בבית שלכם.איך לבחור את חברת ההדברה הטובה ביותר?כאשר מדובר בהדברה ובריסוס לבית, חשוב לבחור בחברת הדברה מקצועית, אמינה ומנוסה. מכיוון שפעולת הריסוס כרוכה בשימוש בחומרים רעילים ומסוכנים, חשוב מאוד לנקוט בכל צעדי הבטיחות הנדרשים. ריסוס של חומרים כימיים ומסוכנים בתוך הבית דורש הסמכה רשמית ויכולת לבצע את הפעולה באופן בטוח. בנוסף לכך, במקרים רבים בהם מתבצע הריסוס, יש לפנות את הבית לפרק זמן מסוים. רק מדבירים מקצועיים יכולים להעריך לכמה זמן נדרש הפינוי של הבית, ולכן חשוב להישמע לעצתם.


סיבה נוספת לכך שחשוב להיעזר במדבירים מקצועיים היא שחשוב לזהות את סוג המזיק שנמצא בבית. לחברות הדברה מנוסות יש את הידע המתאים לזיהוי מדויק של סוג המזיק, ויכולות לתת את ההמלצה הנכונה והמדויקת ביותר לדרך ההתמודדות הטובה ביותר עם המזיקים.


כדאי לבחור חברת הדברה באמצעות קבלת המלצה אישית או קריאת ביקורות אובייקטיביות ברשת. ישנם אתרים רבים שמשווים בין מדבירים שונים ומדרגים אותם, וניתן להסתמך על רבים מהם. לבחירת חברת הדברה איכותית יכולות להיות השלכות רבות של איכות ביצוע הריסוס וההדברה בבית, וחשוב להקדיש לבחירה את תשומת הלב הראויה. בסופו של דבר, בחירה בחברה איכותית תביא להצלחה של פעולת הריסוס ולהרחקה של המזיקים מהבית לטווח ארוך.


לייעוץ ללא עלות התקשרו עוד היום!

בריק פתרונות הדברההדברה לבית עם מדביר מוסמך ומקצועי

למידע ופרטים נוספים, השאירו פרטים ואנו נחזור אליך בהקדםבריק פתרונות הדברה מתקדמים לשרותך!