הדברת יתושים עם בריק פתרונות הדברה

איך היתוש הפך למטרד הגדול ביותר לאדם?בישראל ניתן למצוא מספר מצומצם של זני יתושים, היתושים מתחילים את חייהם בצורת גולם, לאחר מכן הופכים לזחל, הזחל הופך ליתוש המוכר לנו, היתוש ידוע כעוקץ ומטריד בזמזומו, אך היתוש הבוגר אינו עוקץ הוא נוטל את מזונו דרך מציצת נוזלי צמחים. מי שעוקצות אלו נקבות היתושים הם לוקחות דם באמצעות עקיצה כדי להפיק את החלבון הדרוש להתפתחות הביצים. החלק המסוכן בעקיצת היתושות אינה העקיצה עצמה שנחשבת ללא נעימה, ואפילו מלווה בתחושה של צריבה, אלא הנגיפים שהיא מעבירה דרך ניקוב העור ישירות לדם, יתושים ידועים כגורם המעביר תחלואה כדוגמת קדחת הנילוס, טיפוס ודומיו.

זני היתושים הנפוצים בארץקולקס, יתוש הבית המצוי- הוא המין הנפוץ אותו אנו רואים בעונת האביב, ומלווה אותנו לאורך עונת הקיץ הלחה, הוא מתפתח במים בייחוד כאלו המזוהמים, כדוגמת מי שופכין. הוא אחראי להעברת קדחת הנילוס, וידוע כבעל יכולת העברת נגיפים שונים.יתושי אנופלס- המצויים בחלק מהבארות והאגמים הטבעיים בארץ, אף הם ידועים לשמצה בגלל היכולת להעביר את מחלת הטיפוס. ומחלות נוספות, הזחלים שלהם מתפתחים רק במים עומדים או כאלו שזורמים באיטיות.


יתוש הטיגריס האסייני- הוא יחסית חדש בארצינו, ונודע בגלל יכולתו להתרבות בתוך מים שנמצאים בצמיגים משומשים, הוא יובא לארצינו יחד עם משלוח צמיגי רכב מאסיה, הלחות שהיתה בהם אפשרה לו להטיל את הביצים שלו ולאפשר להם תנאי מחייה, עקיצותיו נחשבות לקשות מאד, גוררות תגובות אלרגיות נפיחויות וגרד חזק, ומצריכות טיפול רפואי. הוא מהווה מטרד קשה כיוון שכל נקבת יתוש אחת יכולה לבצע מספר רב של עקיצות. הסיבה שיתוש הנמר האסייתי מצליח להתרבות כמעט בכל מקום כיוון שהוא לא צריך מקור מים אלא מספיקה לו לחות עדינה, כל משטח מכוסה טל של בוקר או אדמת גינה לחה יכולים לתת לו כר פורה להתרבות, זו הסיבה שקשה להיפטר ממנו ועוד יותר קשה לחזות היכן הוא יתפרץ וכך הוא הפך למטרד הקשה והנפוץ ביותר.כיצד יתוש יכול להעביר מחלות?נקבת היתוש, מוצצת דם מבני אדם אך גם מעופות, עופות יכולים להיות נגועים בנגיפים רבים כדוגמת שפעת העופות, קדחת הנילוס, בעת עקיצת העוף הנגוע היתושה נדבקת בנגיף וכאשר היא עוברת לעקות בן אדם היא מעבירה אליו את הנגיף בו היא נדבקה. לא לכל המחלות שבאות מהעופות יש חיסונים ותרופות, ולא כל המחלות מוכרות, לכן, אין הרבה דרכים להתגונן מהם, והדרך הכי טובה היא למנוע את התפשטות היתושים במקום מגורי אדם, כיוון שיתושים אוהבים מקורות מים עומדים שם הם דוגרים ומטילים את ביציהם, ניתן לצמצם את התפרצותם באמצעות ייבוש ביצור ומקורות מים עומדים וכן באמצעות הדברה.מניעת הופעה של יתושיםיתושים שנמצאים באזור בית יכולים להעיד על אפשרות של מקור מים עומדים בסביבה, שמשם הם מתרבים. לכן, כדי לצמצם את הופעתם באופן יעיל, לא מספיק לחסל את היתושים הנראים לעין, אלא לאתר את מקור המים שממנו הם מתרבים ולייבש אותו באופן מוחלט ורק לאחר מכן להדביר את היתושים הקיימים.הדברה נגד יתושיםמדביר יתושים מקצועי יבצע את ההדברה ביסודיות ובכמה שלבים. ראשית, הוא יאתר מוקדי מים, מי גשמים שלוליות עומדות, בורות שופכין, נזילות ואפילו בריכות שחיה ביתיות כאשר המקור בתוך הבית כדוגמת נזילה או בריכה זה יטופל על ידי בעל הבית, כאשר המקור בחוץ יש לפנות לעירייה למחלקת התברואה בבקשה לטפל במפגעים שברשותה, כדוגמת סגירת בורות מים שאיבת מים עומדים וייבוש ביצות. הופעת יתושים בגינות הבתים יכולה לנבוע מהשקייה רבה או כלים עומדים שמכילים נוזלים ולפעמים מספיק טיפול בהם כדי להפחית משמעותית את התופעה.


הוא ינטר את מקור הזחלים והיתושים כדי לדעת היכן לפזר את החומר, במידה ויש מקורות מים אותם לא ניתן לייבש יש להדביר את מקור המים באמצעות פיזור חומר הדברה כימי שמסוגל למגר זחלים וביצים. ישנם גם שיטות הדברה טבעיות, שמבוצעות על ידי שתילת צמחי מים טורפים או פיזור דגים שניזונים מהביצים. משתמשים בזה בד"כ בבריכות נוי שמצויות בגינות בתים פרטיים.


בשלב השני, תבוצע הדברה באזורים שונים בבית או בחצר, על ידי חומר ריסוס, החומר משתנה בהתאם לעמידות שמפתחים היתושים, ולכן על המדביר לעקוב ולשנות את חומרי הריסוס בהתאם.הדברה נגד יתושיםהדברה באמצעות ריסוס נגד יתושים יכול לעזור למגר אותם, אך לא תמיד היא משפיעה לאורך זמן, ודורשת תחזוקה כל כמה חודשים. כשמדובר בהדברה בבית, מדבירים מקצועיים יודעים להתאים את התכשיר למצב בבית, יש שלל תכשירים בעלי דרגות חוזק שונות. כאשר המדביר בוחר חומר הדברה הוא יודע להתאימו לסוג היתוש, מחזור חייו ולעיתים הוא משלב כמה סוגי חומרים כאשר יש סיכון ליתושים מסוגים שונים, ושלבי התפתחות שונים. על המדביר להתחשב גם בשטח אותו מדבירים ורגישותם של דיירי הבית.


קיים כיום חומר טיפול חדשני שמאפשר ריסוס ללא סכנת פגיעה בצמחיה או בבעלי חיים הוא מאפשר הדברה של יתושים בוגרים בבית ובחצר הבית וכולל רעל שהורג את הבוגרים וחומר שמונע התפתחות של זחלים. ההדברה מהסוג הזה יעילה אך היא פעילה כחודש ויכולה להישטף עם מי גשמים.


רוב טיפולי הריסוס יתאימו יותר לבתים פרטיים כי מרססים אותם בשטח פתוח, אך ניתן לבצע ריסוס גם בכניסות לבתי מגורים ולמנוע את קינונם במקום, יש לשלב את הטיפול עם התקנת רשתות בחלונות ובפתחים שימנעו את כניסתם של היתושים ובכך להשיג הגנה מירבית.


הבתים הפרטיים הם אלו שסובלים יותר מיתושים ולכן ניתן לראות מכשירים קוטלי יתושים מפוזרים בחצרות הבית, ישנם מכשירים בעוצמות שונות וגדלים שונים, רובם עובדים על אותו רעיון, אור שמושך את היתוש לתוכו ומחשמל אותו. זה יכול להיות יעיל לאזור ישיבה מסויים או חצר קטונה אך לא ממגר את התופעה באזור, וניתן לשלב את המכשירים עם טיפול הדברה מקיף .לפני שמזמינים הדברת יתושים יש כמה דברים שחשוב לדעתחשוב לקחת מדביר יתושים מוסמך ומורשה המשתמש בחומרים מאושרים וחוקיים, ולא פחות חשוב שידע להתאים אותם לצורך ולשטח אותו נדרש לרסס, תוך שמירה על בעלי חיים ומניעת הרעלה. לדוגמא, עליו לוודא שחומרים המיועדים להדברת ביצים וזחלים הנמצאים במקור מים, לא יפגעו בדגים ובצמחים שנמצאים שם, כמו כן קיימים שמנים שניתן לפזרם רק על מי שופכין כי הם רעילים.כמה עולה הדברת יתושים?עלות של הדברת יתושים בבית, נחשבת ליקרה יחסית בגלל מורכות ההדברה ומחירה מתחיל מ 400 ש"ח לדירה ויכול להגיע ל1000 ש"ח תלוי בגודל הדירה. פעולת הריסוס בפועל מתבצעת בשעות הערב או הבוקר המוקדמות, כדי שיהיה יעיל, כיוון שהוא מאבד את האפקטיביות שלו תחת אור שמש חזק .


הדברת יתושים בטוחה ומקצועית עם בריק פתרונות הדברה

צרו קשר עוד היום לקבלת הצעת מחיר או תאוםהדברת יתושים עם מדביר מוסמך ומקצועי

השאירו פרטים ואנו נחזור אליך בהקדםבריק פתרונות הדברה מתקדמים לשרותך!