הדברת קרציות עם בריק פתרונות הדברה

איך נדע שיש לנו קרציות בבית ומה צריך לעשות?קרציות הן סוג של טפיל השייך ביולוגית למחלקת העכבישניים. הקרצייה היא טפיל שנוהג להיצמד לגוף של אנשים ובעלי חיים וניזון ממציצת דמם. מדובר תמיד בטפיל שפועל באופן חיצוני לגוף, נצמד אליו ואינו מבצע חדירה כלשהי לתוך הגוף, בשונה מסוגי טפילים אחרים. הקרציות אוהבות מאוד את האקלים החם השורר בישראל במשך מרבית עונות השנה, ולכן הן מהוות טפיל נפוץ מאוד בארץ. מכיוון שהן אוהבות חום, העונות של האביב והקיץ הן העונות שבהן יש יותר מקרים של הופעת קרציות בבתים, ואלו הן גם העונות שבדרך כלל נזקקים לשירותי הדברה מקצועיים כנגד הקרציות. למרות זאת, לא פעם ישנה הופעה של קרציות גם בחודשי החורף, וגם אז נזדקק לשירות הדברה שיקטול אותן וירחיק אותן לטווח ארוך.

השיטה השכיחה ביותר לטיפול בבעיה של קרציות בבתים היא על ידי שימוש בחומרי הדברה רעילים. חשוב לדעת כי ביצוע ריסוס או פיזור של חומרי הדברה בבית או בחצר אינו יעיל כפעולה מונעת כנגד הקרציות. בניגוד לסוגי טפילים ומזיקי אחרים, קשה מאוד לבצע מניעה מראש של הופעתם באמצעות חומרי הדברה. לכן, בדרך כלל נהוג להשתמש בשירותי הדברה מקצועיים רק לאחר שכבר מבחינים בהופעת קרציות וקיים צורך לקטול אותן.זיהוי של קרציותסביבת המחיה השכיחה של הקרציות היא בשטחים כפריים ופתוחים, בשדות ובפארקים. הן יכולות להימצא גם במחסנים, באזורים נטושים, בקורות ובמשטחים מעץ ועוד. מקומות אלה מאופיינים בכך שהם פחות מוארים ושהם מוגנים מפגעי אקלים, מגשם ומתנאי מזג אוויר קיצוניים כלשהם.באופן כללי, יש מעל ל-800 מינים שונים של קרציות. המינים השונים משתייכים בדרך כלל לאחת מתוך שתי קבוצות עיקריות. הקבוצה הראשונה היא משפחת הקרציות הרכות. קרציות אלה הן בעלות עור גמיש, ולכן נקראות קרציות רכות. הדרך הקלה ביותר לזהות קרציות ממשפחה זו היא באמצעות הקימוט של העור שלהן ובאמצעות הדיסקים שמסומנים על עורן. הקרצייה הנפוצה ביותר בארץ, ממשפחה זו, היא קרציית המערות, והיא יכולה להיות מסוכנת ביותר עבור בני אדם ועבור בעלי חיים.


הקבוצה השנייה של הקרציות הן הקרציות הקשות. הן נקראות כך מכיוון שיש על גבן מעטה קשיח המגן עליהן. מרבית הקרציות בעולם משתייכות לקבוצה זו. מבחינה חיצונית, קל לזהות קרציות אלה מכיוון שיש להן ראש בולט שקל להבחין בו. זאת בניגוד לקרציות מהקבוצה השנייה, שראשן נסתר יותר וקשה להבחין בו כאשר מביטים עליהן מלמעלה או מהצד. הצבע של קרציות אלה הוא חום כהה וגודלן הוא 2-3 מ"מ.מניעה של כניסת קרציות לבית או לגינהאם זיהיתם נוכחות של קרציות מזיקות בבית או בחצר, ניתן לנקוט בפעולות מסוימות כדי להרחיק אותן. פעולות המנע האלה נועדו כדי למנוע חדירה לגינה או לחצר בבית וגם למנוע כניסה לבית עצמו. בין הפעולות שחשוב לעשות יש לבצע כיסוח קבוע של הדשא בחצר, לאטום ולחסום סדקים בקירות ובגדרות, לגזום את הצמחייה באופן כזה שלא יאפשר קיום מקומות מסתור חשוכים שבהן יכולות להסתתר הקרציות ולהימנע מהשקיית מוגזמת ועודפת של הצמחייה בגינה.הטכניקות האלו נועדו למנוע יצירת סביבת מחיה נוחה לקרציות. בנוסף לכך, במקרים רבים הקרציות מגיעות מבעלי החיים שבבית – כלבים או חתולים. כלבים, באופן מיוחד, נמצאים ברמת סיכון גבוהה להידבקות בקרציות. זאת מכיוון שהכלבים מתרוצצים במקומות רבים מחוץ לבית, מטיילים איתם בגינות ובמדשאות, והם נמצאים במקומות מועדים להידבקות בקרציות. במקומות אלה רמת הסיכון להידבקות בקרצייה היא גבוהה למדי, ולכן חשוב לתת לכלבים טיפול עורי מונע שימנע מהם להידבק בטפילים ובקרציות. חתולים, לעומת זאת, נמצאים בדרך כלל בעיקר בבית, ולכן פגיעים פחות לקרציות וחשופים אליהן פחות. יחד עם זאת, גם חתולים בהחלט יכולים להידבק בקרציות, במיוחד אם הם יוצאים לעתים מחוץ לבית, ולכן יש לבצע טיפול מונע בקרב חתולים גם כן. במקרה שבו אתם לא בטוחים כיצד לשים על חיית המחמד שלכם חומר שדוחה קרציות, חשוב להתייעץ עם הווטרינר שאליו אתם הולכים, ולקבל את כל המידע על טיפול מונע כנגד הקרציות.איך מדבירים קרציות?הדברת הקרציות צריכה להיות מבוססת על זיהוי מדויק של סוג הקרצייה. כדי שהמדביר יוכל לזהות את סוג הקרצייה, עליו ללכוד אחת לדוגמה, ומכך להסיק באיזה סוג חומר וטיפול להשתמש לצורך ההדברה. שיטה נפוצה ללכידת הקרציות בגינות היא על ידי שימוש במלכודת קרח יבש. המלכודת מכילה בראשה קרח יבש, שאליו נמשכות הקרציות. כאשר הן מתקרבות אליו, הן נדבקות לסרט הדבקה רב עוצמה שנמצא על המלכודת. כך ניתן לבצע זיהוי מדויק של סוג הקרצייה ולהגיב בהתאם.


שיטה נוספת שבה משתמשים בחצרות ובשטחים פתוחים היא פיזור קערות עם פיתיון. הקערות מכילות פיתיון כלשהו שגורם לקרציות רצון להתקרב אליו, ואז הן נלכדות בקערה, שמכוסה משטח דביק.


לאחר שמתבצע הזיהוי של משפחת הקרציות הרלבנטית, אנשי ההדברה יכולים להתאים את החומר בו הם ישתמשו לקטילת הקרציות. ההדברה מתבצעת בדרך כלל באמצעות ריסוס של חומרים כימיים רעילים ברחבי החצר וגם בתוך הבית, במקרה הצורך. מכיוון שמדובר בחומרים רעילים מאוד, שיכולים להיות מסוכנים גם לבני אדם – יש להמתין בדרך כלל בין 6 ל-8 שעות בטרם נכנסים שוב לאזורים שבהם בוצע הריסוס. חשוב מאוד לשמור על ההנחיה הזו, בייחוד כאשר בבית חיים ילדים וחיות מחמד, שהם רגישים במיוחד לחומרים הפעילים שרוססו. הריסוס נועד לקטול את כל הקרציות בבית או בחצר, ולמנוע מהן התפתחות של מחזור חיים נוסף. כאשר פעולת הריסוס מצליחה, שטח הבית הופך להיות נקי מקרציות, ויש להקפיד בהמשך על הפעילות המונעת שהוזכרה לעיל.כמה עולה להדביר קרציות?המחירים של ביצוע הדברת קרציות משתנים בהתאם לחברות הדברה שונות, לחומרים הכימיים שבהם משתמשים המדבירים, ולגודל השטח שבו מתבצעת ההדברה. בדרך כלל, ישנו מחיר שונה אם ההדברה מתבצעת בתוך הבית או מחוצה לו. המחיר הממוצע של הדברת קרציות מחוץ לבית יכול לנוע בין 250 שקלים ל-600 שקלים. מחיר ההדברה בתוך הבתים ישתנה בהתאם לגודל הבית ולמספר החדרים שבהם תתבצע ההדברה. המחיר הממוצע של הדברה בבתים נגד קרציות ינוע בדרך כלל בין 300 ל-750 שקלים.


בכל מקרה, חשוב לוודא כי חברת ההדברה שמזמינים כדי להיפטר מהנוכחות של הקרציות היא מיומנת ומנוסה, ויודעת להשתמש בחומרים המתאימים ולזהות את סוג הקרציות המדויק שנגדו פועלים. למרבה הצער, ישנם לא מעט מדבירים שאינם מבצעים אבחון של סוג הקרצייה, ופועלים כנגדה בצורה שאינה מתאימה ויעילה מספיק. חברות הדברה מקצועיות ומנוסות יודעות להתאים את החומר לסוג הקרצייה, ולבצע ריסוס יעיל ואפקטיבי שיגרום לניקוי מוחלט של הבית או החצר מהמזיקים האלה.


חשוב לוודא כי החברה שמבצעת את ההדברה מעניקה תקופת אחריות מסוימת על ביצוע הפעולה. משך תקופת האחריות משתנה בין נותני שירותים שונים בתחום זה, אך חשוב לוודא כי תקופה מינימלית של אחריות ניתנת. בתקופה זו, אם אתם מזהים שוב הופעת קרציות בבית או בחצר, תוכלו לפנות לחברת ההדברה ולבקש כי תבוא לבצע ריסוס נוסף של חומרי ההדברה הקטלניים.הדברת קרציות מקצועית ואמינההדברה מקצועית, כאמור, צריכה להתאים לסוג הקרצייה הספציפי בבית או בחצר. הדרך הטובה ביותר לבחור חברת הדברה היא על ידי קבלת המלצה אישית. המלצה אישית, שבאה מחבר או בן משפחה, יכולה להעיד על רמת המקצועיות והאמינות של חברת ההדברה. דרך טובה נוספת לבחור מדבירים היא על ידי בדיקה של ביקורות והמלצות באתרי השוואות ברחבי האינטרנט. ישנם לא מעט אתרים שבהם ניתן לקרוא ביקורות על מדבירים שונים ולגבש חוות דעת שמבוססת על הביקורות האלו.


אם אתם מחפשים חברת הדברה בגוגל, ניתן להתרשם מרמת המקצועיות והפירוט שמופיע באתר הבית של חברות שונות. מאופי ההשקעה באתר, ניתן ללמוד לא פעם גם על רמת הרצינות של חברת ההדברה. בנוסף לכך, ניתן לקבל מידע רב ערך מאתרים של חברות הדברה, ולקבל מהן מידע על פעולות מניעה שונות שניתן לעשות גם באופן עצמאי במקרה שבו שנתקלים בקרציות או בסוגי מזיקים אחרים שיכולים להופיע בבית.


לקבלת הצעת מחיר להדברת קרציות בבית או בחצר צרו קשר עוד היום!

בריק פתרונות הדברההדברת קרציות עם מדביר מוסמך ומקצועי

השאירו פרטים ואנו נחזור אליך בהקדםבריק פתרונות הדברה מתקדמים לשרותך!