הדברת טרמיטים עם בריק פתרונות הדברה

מתי ולמה צריך לעשות הדברת טרמיטים?טרמיטים הם מזיק נפוץ למדי בבתים בישראל. הם דומים במראה החיצוני שלהם לנמלים מעופפות, אך יכולים לגרום נזק רב בהרבה. הטרמיטים נהגים לגרום פגיעה ברכוש, כגון כרסום משקופים ורהיטי עץ, וכרסום מסיבי של פריטים אחרים בבתים.

מכיוון שהטרמיטים דומים לסוגים אחרים של נמלים, חשוב לבצע זיהוי שלהם ולהדביר אותם בהקדם. הטרמיטים הנפוצים בבתים הם בדרך כלל טרמיטי העץ. מדובר בטרמיטים שמתחלקים לשני סוגים – טרמיטים מעופפים וטרמיטים עובדים. מה שמאפיין את הטרמיט המעופף הוא גודל של כמה מילימטרים וצבע חום כהה. מבדרך כלל מדובר במלך ובמלכה של קן הטרמיטים. הטרמיטים העובדים הם קטנים יותר, בצבע קרם, והם אלה שתמצאו בדרך כלל מכרסמים את רהיטי העץ או את המשקופים.


מבחינת מראה חיצוני, ישנם כמה הבדלים בין הטרמיטים לבין סוגים שונים של נמלים מעופפות. בין ההבדלים במראה ניתן לציין את הכנפיים של הטרמיטים, שהן באורך שווה, ואת המחושים שלהם – שהם ישרים ולא מכופפים.


הדרך הקלה ביותר לזיהוי של טרמיטים היא על ידי הנזקים שהם גורמים. אם זיהיתם בבית נזקים כאלה, יש צורך לפנות בהקדם לשירותי הדברה מקצועיים של טרמיטים, לפני שייגרם לבית נזק נוסף.שיטות הדברה נגד טרמיטיםהטרמיטים נוהגים ליצור קן בתוך הקירות או המשקופים, בדרך כלל, ופועלים משם. למרבה הצער, מכיוון שהם נוהגים להקים קן במקומות נסתרים, לעתים הגילוי שלהם מתבצע רק בשלב מאוחר יחסית. לאחר שהתגלה קיום הקן, יש מספר שלבים של הדברה שאותם מבצעים בדרך כלל.השלב הראשון הוא ביצוע הזרקה של חומר ההדברה לתוך המשקוף. לאחר מכן, נהוג לבצע קדיחה של חורים בקירות שמסביב (במרחק כלשהו אחד מהשני) והזרמה של חומר הדברה לאותם חורים. לבסוף חופרים תעלה בצידו החיצוני של הקיר ומזרימים חומר הדברה גם לתוכה.


טיפול זה הוא שיטתי ביותר, ונועד לקטול את הטרמיטים בקן, ובייחוד את המלך והמלכה – שאחראים על התרבות הטרמיטים בקן. ברגע שהמלכה והמלך מתים, הקן מאבד את היכולת לתפקד ולהתרבות, וכך גם מפסיק לגרום נזקים לבית.


חשוב לדעת כי ריסוס סטנדרטי נגד מזיקים אינו פוגע בטרמיטים. הטרמיטים מסוגלים להתחפר עמוק באדמה, ואף להתרחק וליצור קן חדש, שממנו יפעלו. לכן, הדרך היחידה להדביר אותם היא על ידי הגעה לקן עצמו והזרמה של חומר הדברה קטלני ישירות לתוכו. זאת אחת מהסיבות שאין טעם לנסות ולהדביר את הטרמיטים באופן עצמאי על ידי תכשירי קטילת חרקים שונים. הטרמיטים מצריכים טיפול יסודי בהרבה, שאותו צריך לבצע מדביר מקצועי שמבין בכך. החומר הרעיל שבו משתמשים המדבירים הוא בדרך כלל סוג כלשהו של זרחן אורגני, אך יכולים להיות גם חומרי הדברה רעילים אחרים שבהם משתמשים המדבירים המקצועיים.


בנוסף לכך, כל שיטות ההדברה השונות מבוססות על הזרקה של חומרי הדברה רעילים לתוך הקן. זה נכון גם במקרים בהם הטרמיטים נמצאים בגינה שמחוץ לבית, ולא בתוך הקירות או המשקופים. במקרה כזה, חופרים בקרקע תעלות בקרבת המקום בו נמצא הקן של הטרמיטים, ומזרימים לתוכן את חומרי ההדברה. גם שיטה זו מבוססת על הגבלת יכולת התנועה של הטרמיטים וקטילה שלהם באופן יסודי. רק כאשר המלכה של הקן נקטלת, ניתן לסלק את המטרד ולגרום להמתה של מרבית הטרמיטים בקן וחיסול היכולת שלהם להתרבות.הדברת טרמיטים עם כמוסות ג'לבנוסף לשיטת הקידוחים, שהיא נחשבת ליעילה ביותר, ישנה טכניקה נוספת להדברת טרמיטים – על ידי פיזור ג'ל רעיל. בשיטה זו משתמשים לא מעט מדבירים, והיא נחשבת ליעילה גם כן. את הג'ל מפזרים בתעלות שבהן מזהים תנועה של הטרמיטים. הטרמיטים נוגעים בג'ל ולאחר מכן נושאים אותו איתם בחזרה לתוך הקן. בקן, הג'ל מתפזר וגורם לקטילה של מרבית הטרמיטים האחרים. גם בשיטה זו, המטרה המרכזית היא קטילה של המלכה והמלך בקן. זאת מפני שרק כאשר הם מחוסלים, הקן של הטרמיטים מאבד את היכולת לתפקד ולגרום לנזקים נוספים.


החיסרון של פתרון פיזור כמוסות הג'ל הרעיל הוא בכך שלעתים רק הטרמיטים שבאים במגע עם הג'ל במיקום מסוים סובלים מפגיעה, ואילו שאר הקן נשאר שלם ובטוח. במקרים בהם מנסים קודם כל את הפתרון הזה והוא אינו מצליח, נוהגים לעבור לפתרון הקידוח והזרקת הרעל הישירה אל תוך הקן.טרמיטים בעץ ובקירהטרמיטים הנפוצים בבתים בישראל ניזונים מעץ. הכמות הגדולה שלהם בכל קן ויכולת הכרסום שלהם גורמות לכך שהם מסוגלים לגרום נזק עצום לרכוש בבית. המקרה השכיח ביותר הוא כרסום של משקופים. את הכרסום ניתן לגלות לעתים רק בשלב מתקדם של הכרסום, מפני שהטרמיטים מתמקמים בעומק האדמה. לכן, במידה ואתם מבחינים בסימני כרסום ובשבבי עץ ליד המשקופים, חשוב לוודא אם מדובר בתוצאה של פעילות של טרמיטים או לא.


בנוסף לכך, טרמיטים זקוקים גם ללחות כדי להתקיים, ולכן משאירים אחריהם שובל של בוץ במקומות שבהם הם נוהגים לנוע. לכן, אם מצאתם בבית שילוב של שאריות עץ ביחד עם שובל של בוץ – כנראה שגם אתם סובלים מבעיה של טרמיטים בבית.


הופעת טרמיטים היא דבר שכיח למדי, ואין דרך אחת מסוימת שבה ניתן למנוע את ההגעה שלהם. הטיפול במטרד זה מתבצע תמיד לאחר שהוא כבר מתגלה בבית, ולכן חשוב לעשות זיהוי מוקדם של הנזק כמה שיותר מהר. לפני שהקן כבר קיים בבית, אין טעם בפיזור רעל או שימוש בחומרי הדברה אחרים.


הטרמיטים אוהבים להימצא לא רק בתוך משקופי עץ, אלא להתנחל ממש בתוך הקירות. לכן, כדי לבצע הדברה של קן טרמיטים שנמצא בתוך הקיר, חובה לבצע קידוח ולהזרים חומרי הדברה רעילים לתוך מקום הקידוח שבקיר.מחירים של הדברת טרמיטיםהדברת טרמיטים על ידי חברת הדברה מקצועית יכולה להיות מעט יקרה. אך כאשר ישנה נוכחות של טרמיטים בבית, וודאי תהיו מוכנים לשלם כל מה שנדרש על מנת להעלים את המטרד ולמנוע נזקים נוספים לרכוש, לרהיטים ולמבנה הבית. מבחינת המחיר עצמו, הדברת טרמיטים באמצעות ג'ל היא זולה יותר, ועולה בממוצע בין 500 ל-1,000 שקלים עבור הטיפול הנקודתי.


העלות של הדברת טרמיטים באמצעות קידוח היא מעט יקרה יותר, ועולה בממוצע בין 3,000 ל-4,500 שקלים. המחיר ישתנה בהתאם לגודל הבית ולכמות הקדיחות שיש לעשות בתוכו על מנת להגן עליו מפני הטרמיטים. במקרים מסוימים, כאשר נדרשים פחות קידוחים, המחיר יכול להיות גם זול יותר ממה שצוין. לעומת זאת, במקרים שבהם צריך לבצע קידוחים רבים ברחבי הבית, המחיר יכול להתייקר בהתאם.


לאחר שהטיפול הסתיים, מרבית חברות ההדברה מעניקות אחריות על השמדת הטרמיטים. במקרה שהזמנתם חברה שטיפלה באמצעות קידוח והזרקת רעל, חשוב לוודא שאתם מקבלים ממנה אחריות על העבודה. משך האחריות הוא בדרך כלל שנה עד שנתיים, והיא נועדה כדי להבטיח את ההמשכיות של פעולת ההגנה מפני הטרמיטים. במקרה שבפרק הזמן של האחריות ישנה חזרה של הטרמיטים, צריך רק להודיע לאותה חברת הדברה, והיא מחויבת לחזור ולבצע קידוחים נוספים והזרמת חומרי הדברה פעם נוספת.איך לבחור את חברת ההדברה הנכונה?כאשר מבצעים הדברה של טרמיטים, חשוב מאוד לבחור את חברת ההדברה הנכונה. הטיפול היעיל במזיקים אלה מתחיל בזיהוי נכון שלהם. לא תמיד בעלי הבתים יודעים להבדיל בין טרמיטים לבין סוגי נמלים שונים. לכן, חשוב לצלם את הטרמיטים לשלוח לחברת ההדברה, כדי שהמדביר יוכל להגיע לבית שלכם כבר עם כל הציוד והחומרים הנחוצים. חשוב שהמדביר יבצע זיהוי של הטרמיטים גם בבית עצמו, מאחר וטכניקות ההדברה לטרמיטים שונות מאוד מטכניקות הדברה של נמלים או נמלים מעופפות.


לאחר שבוצע הזיהוי, חשוב שהמדביר יבצע במקצועיות את קידוח התעלות וישתמש בחומרים המתאימים ביותר לקטילת הטרמיטים. לשם כך, יש צורך בחברת הדברה בעלת ניסיון בעבודה עם טרמיטים. ישנם לא מעט מדבירים שאין להם ניסיון רב בתחום זה, ויש להיזהר מלהזמין אותם לפתרון הבעיה. לאחר שהקידוח התבצע והטרמיטים נקטלים, חשוב לוודא שהמדביר מעניק לכם אחריות על העבודה.


הדרך הטובה ביותר למצוא חברת הדברה מתאימה היא באמצעות קבלת המלצה או קריאה של המלצות באינטרנט, שמעידות על כך שמדובר בחברה מקצועית, אמינה ומנוסה. בעזרת עבודה עם החברה הנכונה, ניתן לטפל ביעילות בבעיית הטרמיטים, ולהבטיח שהם לא יחזרו למשך זמן רב.


לייעו בחינם התקשרו עוד היום!

בריק פתרנות הדברההדברת טרמיטים עם מדביר מוסמך ומקצועי

השאירו פרטים ואנו נחזור אליך בהקדםבריק פתרונות הדברה מתקדמים לשרותך!