הדברת חולדות ועכברים בבית ובעסק

הדברת מכרסמים עם מדביר מוסמךעכברים וחולדות אינם אורחים שכיחים, וטוב שכך, שכן הם עשויים לגרום לנזק משמעותי לרכוש ותשתיות בבית ונושאים עימם מחלות שונות שחלקן מסוכנות לבני אדם. אם ראיתם עכבר או חולדה בחצר הבית, ובוודאי שאם פגשתם בהם בתוכו, כדאי לקרוא מייד למדביר מקצועי שמתמחה בהדברת עכברים וחולדות.

מכרסמים ברוכי כשרונותהטבע צייד את המכרסמים בכישורי הישרדות מרשימים: חוש ריח מפותח, שמיעה מעולה, וחיישני תנועה רגישים במיוחד בשפם ובשערות הגוף. תכונות אלה מאפשרות להם למפות את השטח בו הם נמצאים, לזהות סכנות באופן מיידי ולחמוק מהן במהירות. פתרון אפשרי ללכידת עכבר הוא מלכודות שונות, אך הוא פתרון מקומי וזמני שנפטר מעכבר אחד בלבד ועבור חולדות הוא הרבה פחות יעיל. חולדות נוטות להתחמק ממלכודות והן נחשבות לבעל חיים אינטיליגנטי ומסוכן. החולדות תוקפות כאשר הן מאוימות, אינן נוגעות בפתיונות שנגעה בהן יד אדם, וההמלצה החד משמעית היא לא לנסות ללכוד חולדות לבד אלא לקרוא למדביר מקצועי המנוסה בהדברת מכרסמים.אם בכל זאת החלטתם ללכת על אופציית הלכידה כדאי להזמין לוכד עכברים וחולדות מקצועי ומיומן ולא לנסות לתפוס את המכרסם בעצכם כיוון שזה יכול להיות מסוכן.משפחת המכרסמיםעכברים וחולדות אינם באים לבד והם לעולם אינם מתרחקים מהקן שלהם. העכברים מתרחקים מהקן למרחק של עד 75 מטר וחולדות עד מרחק של 25 מטר בלבד, כך שאם ראיתם מכרסם בחצר או בבית, כנראה שהקן המשפחתי אינו רחוק מכם, והיכן שיש מכרסם אחד יש עוד. הדברת עכברים מקצועית, שנעשית על ידי מדביר עכברים מקצועי, נדרשת כדי למצוא את הקן, להשמיד אותו, ובכדי לוודא שלא תיפגשו עוד מכרסמים בעתיד הקרוב.אז מה עושים?אם גם אתם סובלים מנוכחות מכרסמים או שנתקלתם בעכבר או חולדה, בתוך הבית או מחוצה לו, התקשרו אלינו ותנו לנו לפטור אתכם מהעונש הזה. אנחנו נזהה את המכרסם המדובר, נאתר את הקן, ונמצא את שיטת ההדברה הטובה ביותר ואת חומרי ההדברה המתאימים ביותר להדברת קן המכרסמים. לעיתים קרובות אנו משתמשים בחומרים חכמים להדברה "חכמים"ת עכברים וחולדות ובשיטות הדברה ביולוגיות שבעזרתן אנו גורמים למכרסם לשאת על גופו את חומרי ההדברה ולהדביק את כל משפחתו, או משלבים מספר טכניקות וחומרים לקבל תוצאות מיטביות.


אנו, בבריק הדברות, מתאימים את שיטת ההדברה לצורך ולתנאי השטח בצורה אופטימלית, כך שתוצאות ההדברה יכללו לא רק הדברה מוחלטת של המזיק, בזמן הקצר ביותר האפשרי, אלא גם מינימום פגיעה סביבתית מחומרי ההדברה.הדברת מכרסמים עם בריק פתרונות הדברההמכרסמים הם בעלי חיים קטנים המשתייכים למשפחת היונקים. וכשמם כן הם "מכרסמים" בכל מה שנקרא בדרכם, יש להם שיניים חזקות ומבנה המאפשר להם לכרסם בקלות אפילו חפצים קשיחים מאד. באמצעות 2 שיניים ארוכות בלסת העליונה והתחתונה, הם יכולים לחפור מנהרות למסתור, למציאת מזון ומים ולהגיע ממקום למקום. פעולת הכרסום מאפשרת להם לשרוד בטבע, הם מסוגלים גם לתקוף באמצעות שיניהם ולנשוך את מי שמאיים עליהם. רוב המכרסמים קלים וקטנים, וזה מאפשר להם להכנס למקומות מסתור , הם ניזונים מצמחים וחרקים, ואלו שנמצאים בקרבת בני אדם יעדיפו מקומות עם מזון אותו יוכלו לצרוך כאשר בני האדם יעלמו מהסביבה, בשעות הלילה.המכרסמים הנפוציםבסביבת מגורי אדם ניתן למצוא לעיתים, חולדות עכברים ועכברושים. הם מסתתרים במרבית שעות היום בפירים, גגות, ארונות מטבח ובכל מקום מסתור חשוך שנקרא בדרכם. הם פעילים בשעות הלילה ומסתתרים ביום ולכן קשה להבחין בהם, המכרסמים תמיד יעדיפו להסתתר במקום שהגישה אליו קשה. מקומות שהם מזהים ככאלה שאדם לא נגע בהם זמן רב, לפי כמות האבק או רמת ההגיינה הנמוכה. לעיתים ניתן להבחין בהם בחטף כשהם חולפים בריצה מהירה. אך מאד קשה ללכוד אותם ללא עזרת מכשור או איש מקצוע, ניתן לשמוע עכברים באמצעות ציוץ מיוחד שהם מפיקים מפיהם, ואף לפי קולות הכרסום שלהם. אם מבחינים בסימני כרסום בכל מיני מקומות בבית ניתן לבדוק באמצעות איש מקצוע אם מדובר במכרסם. בבתי מגורים הם נוטים להתחבא בארונות המטבח ובקרבת מזון.הדברה נגד מכרסמיםבכל מקרה בו מזוהה מכרסם מכל סוג שהוא, יש להזמין מדביר מכרסמים, מעבר לנזקים שהם יכולים לבצע לריהוט ומוצרים בבית, הם יכולים להעביר מחלות, שחלקם אפילו יכולות להיות מסכנות חיים. ולכן יש להיפטר מהם כמה שיותר מהר ולמנוע את התרבותם.הדברת מכרסמים בבית מתבצעת במספר שיטות:1. מלכודות נגד מכרסמים- שימוש שהיה נהוג בעבר ופחות נפוץ היום, תודות לשיטות חדישות ויעילות יותר, מלכודת באה במגוון צורות ישנה מלכודת קפיץ, מלכודת דבק, מלכודת כלוב ומלכודת חשמלית, ישנם מלכודות הומניות שגורמות למכרסם להיכנס לתוכם ללא סבל ולאחר לכידתם הם משוחררים לחופשי באזור בטוח, לוכד מכרסמים המתמחה בלכידה מהסוג הזה נחשב ללוכד בשיטה ירוקה, ללא חומרי הדברה כימיים מזהמים. הדברה מהסוג הזה אינה מתאימה לכמות גדולה של מכרסמים, בגלל המגבלה של כמות המלכודות שניתן לשים והאפקטיביות שלהן. ניתן לבצע הדברת מכרסמים בחצר באמצעות מלכודות, אך יש לשים לב לבדוק את המלכודת שלא ישאר בה פגר שיביא מפגעים נוספים.


2. הדברת מכרסמים באמצעות ריסוס- בגלל אופי ההסתתרות שלהם מאד קשה להגיע לכל החריצים ולכן ריסוס הוא אופציה טובה במקרה וקיימת גישה לחריצים שבהם הם מסתתרים קיימות שיטות שונות של ריסוס ואפילו כאלו הבטוחות לשימוש ומוגדרות כירקות, במקרים שאינם קיצוניים יש לתת עדיפות לפתרונות ריסוס אלו, ואת פתרונות הריסוס הרעילות יותר יש להשאיר למקרים חמורים בהם אין בררה, את הריסוס יש לפזר היטב בפתחי הביוב, מתחת לרצפה ובתוך כל סדק אפשרי שנמצא בבית, לעיתים הריסוס משמש כפעולה משלימה למלכודות.


3. הדברה ברעל נגד מכרסמים - הדברה מסוג זה, היא בעלת האפקטיביות הרבה ביותר וקרוב לוודאי תמגר את המכרסמים במהירות, אך יש לקחת בחשבון את הסיכונים הרבים שהרעל מסב לבני אדם, בדגש על ילדים קטנים. בגלל ריכוז הרעל הגבוה במידה והרעל יגיע לפיו של ילד הנזק יכול להיות אפילו קטלני.הדברה נגד מכרסמים בעסקמכרסמים מגיעים לבתי עסק בייחוד כאלו שעוסקים במזון, הם יכולים להזיק בצורה משמעותית לתדמית העסק ולהבריח לקוחות, ניתן למצוא אותם מסתתרים במפעלי מזון, מחסנים, מאפיות, מסעדות, אולמות ארועים, משרדים, חנויות , סופרים ועוד. מעבר לתדמית השלילית שנוצרת לבעל העסק כאשר מסתובבים אצלו מכרסמים בעסק, קיימת בעיה נוספת, נזק לרכוש או למלאי ואם מדובר בעסק שיש בו מחסן מזון, שם המכרסמים משתכנים במסתורים ויוצאים בשעות החשכה מכרסמים ופוגמים במזון, ודרכו מעבירים חידקים ורעלים שיכולים להזיק לבריאותם של בני האדם, ולכן במקומות כאלו יש להדביר באופן יסודי ומקצועי , ולהתייחס למאפיינים הייחודים שקיימים בעסק בשונה מהדברה בדירה או בבית פרטי.


יש להתייחס לגודל השטח שמאפיין עסקים מסויימים, שלרוב משתרע על עשרות מטרים ואפילו דונמים. מפאת הגודל יהיה קשה יותר לעקוב אחרי כל אזור וגילוי המפגע יהיה בשלב מאוחר שכבר קיימים מכרסמים רבים, גם רמת ההגיינה במקומות אלו פחותה מאשר בתים וקשה לנקות בכל מקום ביסודיות , ישנם פינות נסתרות שלא מגיעים אליהם אנשים ולשם המכרסמים נמשכים. מגוון המכרסמים יכול להיות רחב ולא רק מסוג אחד, הגללים שהם משאירים מהווים מפגע תברואתי חמור, בייחוד באזורים שנמצא בהם מזון, ולכן יש לקחת בחשבון את כלל הפרמטרים הייחודיים לבית עסק כשלוקחים הדברת מכרסמים לעסק יש לקחת איש מקצוע מורשה, שיאבחן את המצב לאשורו , ויתן את הטיפול המתאים לפי נתוניו (גודל, סוג בניה, אזור, רמת הגיינה) ואופיו של המקום (מסעדה, משרד, חנות, מחסן) .חשוב לדעת שהתקנים מחייבים בתי עסק מסויימים, בהדברה חודשית קבועה כנגד מכרסמים, אך עסק שמתנהל בצורה יעילה יקפיד על הדברה באופן קבוע גם כשהתקן אינו מחייבו, כדי לא להגיע למצב שהמכרסמים כבר ישתכנו ויתרבו בצורה שיהיה קשה לטפל בהם, זה יפגע בעסק בתדמית שלו ויגרור הפסדים כבדים.שלבי הדברה בעסק שונים מבית פרטי:ראשית, יש למפות את בית העסק, על כל שטחו ומסתוריו, כולל תעלות מיזוג ומסתורים בהם יכולים להשתכן מזיקים ומכרסמים, לאתר מקומות שבני אדם לא הגיעו אליהם או שלא טופלו מבחינת הגיינה, ולהתמקד בהם.


שנית, תינתן לבעל העסק תכנית הדברה מקיפה לכל המקום, לפי הנתונים שנאספו ותיבנה תכנית תחזוקה שוטפת שתמנע הגעת מזיקים, וביקורת מעת לעת.


לסיום יבוצע התהליך בשילוב אנשי מקצוע מורשים לפי התכנית שנבנתה, תוך מתן תשומת לב לשימוש בחומרים מתאימים לסוג המכרסם ולאופי המקום, שלא יגרם נזק לפעילותו. התהליך יבוצע במסגרת תכנית שימור שלרוב לוקחת שנה לפחות, ישנם מקומות שידרשו ביקור שבועי של מדביר כדי לחסל את המזיקים בצורה יעילה (כדוגמת, מפעל מזון בו נדרשת קפדנות ובקרה הדוקה). וישנם מקומות שתדרש ביקורת חד חודשית או אפילו דו חודשית תלוי באופי העסק ומורכבותו.


חשוב להבין שתחזוקה שוטפת היא קריטית למניעת מזיקים , ואין להתפשר על כך. הנזק שיגרם לעסק במידה ויתגלו בו מזיקים, הוא כבד מנשוא, ואפילו יכול להביא לקריסתו המוחלטת. אף אחד מאיתנו לא רוצה לקנות במאפיה שמתרוצצים בה עכברים, או בסופרמרקט שנראו בו חולדות, מקום בו אנו רוכשים את המזון שלנו ושל ילדינו חייב לשמור על הגיינה מקסימלים, ועל תנאי אכסון הולמים.


מה חשוב לדעת לפני שסוגרים הדברה לבית ולעסק? מעבר להיותו של המדביר איש מקצוע מנוסה ומקצועי, יש לוודא שכל עבודות ההדברה נעשות על ידי מדביר מוסמך, בעל רישיון הדברה אישי, על שמו של המדביר המבצע את ההדברה, בתוקף ומאושר על ידי המשרד להגנת הסביבה.


לייעוץ ע"י מדביר מוסמך- התקשרו עוד היום

בריק פתרונות הדברה נגד מכרסמים לבית ולעסקצריך הדברת מכרסמים
לבית או לחצר?

השאירו פרטים ואנו נחזור אליך בהקדםבריק פתרונות הדברה מתקדמים לשרותך!