הדברת עכברים עם בריק פתרונות הדברה

יש לך עכברים בבית? המאמר הבא בשבילך!עכברים הם יונקים הנמנים על משפחת המכרסמים, הם בעלי מבנה גוף גמיש ורך, יש להם 4 רגליים, שתיים אחוריות בהם קיימות 5 אצבעות, ושתיים קדמיות בהם קיימות 4 אצבעות בלבד. יש להם שיניים טוחנות חזקות וגדלות, גודל העכבר יכול לנוע בין 9-12 ס"מ וצבעו משתנה בגוונים שונים של חום ולבן, במקורו העכבר מוגדר כחיה צמחונית ונזון מפירות וצמחים שונים, אך כיום ניתן למצוא עכברים שניזוים מבשר, אפילו מפגרי חבריהם העכברים.

העכבר הוא חיה פחדנית ולכן ימנע מיצירת מגע ישיר בבני אדם מיוזמתו, לרוב העכבר יתחבא בחורים באדמה, בסדקי סלעים, במחילות, בבתים נטושים ומקומות מבולגנים ומלוכלכים שם קל לו להתסתתר ולמצוא מזון. במקום המסתור אותו הוא בחר הוא ישכן את משפחתו עם ילדיו. ניתן למצוא עכברים שחיים בקרבת בני אדם בגלל הנוחות של זמינות מזון ומים, לקראת האביב ובקיץ ניתן להבחין בפעילות ערה של עכברים בקרבת אזורי מגורים.
עכבר או חולדה?רבים מתבלבלים בין עכבר לחולדה, ההבדלים הבולטים שניתן לראות בעין הם: גודל, חולדה גדולה יותר ומשקלה כבד יותר, סימן היכר נוסף הוא אורך הזנב, זנבה של החולדה ארוך יותר משל העכבר. קיים הבדל גם במבנה הראש. אצל העכברים הראש קטן באופן יחסי לגוף וצורתו משולשת, לחולדה יש ראש גדול ומאורך.


למרות היותו של העכבר חיה פחדנית הוא נחשב למזיק, מדובר במכרסם שנמצא במקומות לא הגיינים והוא מעביר זיהומים ממקום למקום, במקרה ועכבר נגס או אפילו נגע במזון שאדם ניזון ממנו הוא יכול להדבק בכל מיני נגיפים, כדוגמת סלמונלה ליסטריה ואפילו מחלת הטיפוס. במקרים בהם העכבר חש סכנה הוא מסוגל לנשוך ולגרום לזיהום במקום הנשיכה. גם השתן והצואה שהעכברים משאירים אחריהם גורמים להעברת מיני תחלואות. אם כך, נזקיו של העכבר אינם מוטלים בספק ולכן אם ראיתם עכבר בסביבה, כנראה שיש עוד כמה בדרך ולכן יש להזעיק מדביר עכברים באופן מיידי.הדברה נגד עכבריםהדברת העכברים והחולדות דומה בשיטתה, משתמשים באותו סוג הרעל, ההבדל היחיד הוא בגודל המלכודת (לעכבר יש מלכודת קטנה יותר) ובמיקום שלה. מדביר מקצועי יודע להבחין אם מדובר בעכבר או חולדה, וכן להעריך את היקף הכמויות של העכברים שעלולים להמצא. חשוב לזהות אם קימים עכברים בודדים או להקת עכברים מכיוון שאופן הטיפול שונה, בעכברים בודדים ניתן לשים מלכודות שהורגות את העכבר ולהיפטר מהבעיה. אך כאשר ישנה כמות עכברים, המצב שונה, אם הם יראו עכבר מת בתוך מלכודת הם יבינו שמדובר במשהו מזיק, וידלגו על המלכודות, כך שהתוצאה לא תושג. במקרה כזה, יש להשתמש ברעל, שמתחיל לפעול רק אחרי כמה ימים. בטווח הימים שנוצר כל העכברים אמורים לאכול את פתיון הרעל. מבלי לדעת שהוא מזיק להם ומבלי להזהיר את חבריהם על כך. חשוב לדעת שהרעלים האלו נמצאים בגופם גם לאחר מותם וחתול שניזון מהם יורעל אף הוא.


לא מומלץ כלל לבצע הדברה נגד עכברים באמצעות רעל באופן עצמאי, אלא אך ורק באמצעות מדביר בעל רישיון תקף מהמשרד להגנת הסביבה, יש לבקש מהמדביר להציג רישיון לפני ביצוע ההדברה, מקצועיות המדביר נחוצה כדי לדעת היכן למקם את המיכלים וכדי למנוע גישה של ילדים, כלבים ועוד.

איך יודעים שיש עכבר בבית?כאשר קיים עכבר בבית מגורים, ניתן ואף רצוי להשתמש בשיטות הומניות ללכידתו, מדביר או בעל הדירה יכולים לשים מלכודת שאין בה רעל, מדובר בקופסא עם מזון לעכבר, שלוכדת אותו ברגע שהוא נכנס אליה לאכול ונועלת אותו בפנים, הוא נשאר בחיים ובעל הבית יכול לשחרר אותו לחופשי במקום פתוח. הדברת עכברים מסוג זה יכולה לקחת זמן, ניתן לשים כמה מלכודות כדי לזרז אך הלכידה אך לרוב העכבר יילכד תוך 24-48 שעות מרגע הנחת המלכודת.לשיטה זו יש 3 יתרונות ברורים:1.הימנעות מהריגה של בעל חיים או ציעורו.


2. הימנעות משימוש ברעל שמזיק גם לעכבר גם לסביבתו ויכול ליצור שרשרת הרעלה נרחבת ולהגיע אפילו למזון אותו אנו אוכלים.


3. מצבים בהם עכברים מורעלים, והתגובה לרעל אינה מיידית, יכולה לגרום להם להסתובב בדירה להיכנס למקום מסתור ולמות שם, במצב כזה בעל הדירה לא מודע למיקום העכבר, הוא יכול לחשוב שהוא ברח, או מת במקום אחר. בינתיים במקום יתפתח ריקבון וריח חריף, שיכול להביא ג'וקים תולעים ועוד מזיקים רבים, כאשר הוא יריח את המפגע יהיה קשה לו להגיע למקום, ולעיתים הוא יצטרך להרוס ארונות או קירות כדי לפנות את הפגר. ולכן שיטה זו אינה מומלצת לשימוש בבתי מגורים.איך ניתן להרחיק עכברים?הרחקת עכברים קולית- מדובר במכשיר שמייצר קול חזק מאד, שאינו נשמע באוזן אנושית רגילה, אך עכברים ומכרסמים שומעים את הרעש וזה צורם להם מאד, הם יתרחקו מהמקום, ולכן האופציה הזו גם אפשרית לשימוש כדי למנוע את הגעתם.סימני לזיהוי וניטור עכברים בביתעכברים פעילים בלילה, הם יוצאים ממקום המסתור ומכרסמים, ולכן יש לשים לב, ולהקשיב לרעשי תזוזה או כרסום, אם קיימים כאלו כנראה שמדובר בעכבר. הימצאות גללי עכברים מעידים על קיומם בסביבה, גללי עכברים נראים כגרגרים קטנים בצבע חום. לרוב לא יהיה מדובר בעכבר אחד אלא בכמה, ולכן יש לפעול במהירות, לפנות את הגללים עם כפפות ולחטא את המקום באופן יסודי עם אקונומיקה, חשוב לדעת ששתן וגללי עכברים עלולים להכיל נגיפים ומחלות קשות, עם גילוי סימנים המעידים על קיומו של עכבר בבית, יש להזמין מדביר באופן דחוף.


כדאי להבין מה מושך את העכברים לבתים כדי למנוע את הגעתם. הם מחפשים מזון מים ומקום נח לשהות בו, מקום נוח עבורם, נחשב למקום חשוך שקט ונסתר. הם יכולים לעבור בפתח צר מאד של סנטימטר אחד. לכן, אם יש מקום כזה בבית חשוב לאטום אותו. לגבי מזון ומים, כדי למנוע הגעה של עכברים לבתים יש לשמור על היגיינה מקסימלית. כלומר, לנקות שיירי מזון מהשולחן והשייש, לא להשאיר פחים פתוחים, להקפיד לתקן נזילות ופגעי צנרת שמשאירים מים ולייבש שלוליות. המקום האהוב על העכברים בבית מגורים, הוא הארון שנמצא מתחת לכיור. גם שם יש לשמור על הגיינה מירבית ולהדביר במידת הצורך.מחירי הדברה של עכבריםעלות לכידת עכברים נקבעת במקום, לאחר אבחון מקצועי של צוות ההדברה, המחיר להדברת דירה סטנדרטית יכול לנוע בין 350-500 שקל, אך יש לזה תוספות נלוות כדוגמת חזרה נוספת של המדביר לוודא שההדברה עובדת ולפנות את הממצאים.


כאשר קיים עכבר בדירה קיים חשש שקיימים עוד עכברים בסביבה ולכן מומלץ לבצע הדברה לכל הבניין. במקרה כזה, העלות ההתחלתית היא בין 400-600 שקל. גם כאן יהיו עלויות נלוות נוספות של פינוי העכברים הלכודים לשטח פתוח, או סילוק הפגרים. בחלק מהמקרים יידרש ביצוע טיפול נוסף באזור במידת הצורך.


מרבית שירותי ההדברה כוללים אחריות של חודש מיום ההדברה. יש לתת את הדעת לכך, שגם במקום שבוצע טיפול יתכן וישובו עכברים, חשוב לשים לב לתחזוקה של הבניין שתכלול ניקיון שוטף, ניקוז מים עומדים, גיזום עצים וסגירת חדרי אשפה ופחים באופן הרמטי.


לייעוץ חינם צרו קשר עוד היום!

בריק פתרונות הדברהצריך הדברת עכברים
בבית או לחצר?

השאירו פרטים ואנו נחזור אליך בהקדםבריק פתרונות הדברה מתקדמים לשרותך!