הדברת נמלי אש עם מדביר מוסמך

זיהוי וניטור נמלי אש בביתנמלי אש הן זן מזיק ופולשני של נמלים שקיים ברחבי הארץ. נמלת האש משתייכת לרשימת הזנים הפולשים המסוכנים ביותר ברחבי העולם. הסכנה ממנה נגרמת בעיקר מהיכולת שלה לעקוץ. העקיצה שלה היא בלתי נעימה ביותר, ויש לה את היכולת להשאיר פצע דמוי כוויה על הגוף – ומכאן בא שמן של הנמלים. בנוסף לסכנה מהעקיצות של נמלי האש, הן מתרבות במהירות ובדרך כלל מגיעות בנחילים גדולים מאוד. מרגע שהן נכנסות לשטח הבית או לחצר, תוך זמן קצר הן יכולות להגיע למספרים גדולים מאוד, שמהווים מטרד לא קטן.

ישנם שני סוגי עיקריים של נמלי אש. הקבוצה הראשונה נקראת נמלת אש גדולה, והיא פחות שכיחה ונפוצה בישראל. הקבוצה השנייה, לעומת זאת, היא שכיחה מאוד בארץ, ונקראת נמלת אש קטנה. נמלת האש הקטנה היא זו שגורמת לעקיצות בגוף. היא מסוכנת במיוחד לילדים ולחיות מחמד בבית, עד למצב בו יכולות להיגרם לכלבים ולחתולים בעיות ראייה כתוצאה מעקיצתה.


העקיצה של הנמלה אינה מסוכנת באופן קריטי לבני אדם, אך במקרים מסוימים יכולה להתעורר תגובה אלרגית לעקיצה, ואז היא יכולה להיות מסוכנת ביותר. בנוסף לכל, נמלי האש יכולות לגרום נזקים משמעותיים לשדות חקלאיים ולצמחייה.כיצד לזהות נמלי אש?באופן עקרוני, נמלת האש הקטנה המצויה בישראל היא זעירה ביותר. הגודל שלה יכול להיות 1-1.5 מ"מ בלבד. לכן, קשה מאוד לאתר נמלה בודדת כאשר היא נעה ברחבי הבית. מכיוון שהנמלים נעות בקבוצה, רק כך קל יותר להבחין בנוכחות שלהן. הצבע של הנמלה הוא כתום, והיא נוהגת בדרך כלל ללכת בשיירות ובצמוד לקירות או על גבי צינורות.דרך נוספת להבחין בנמלים ולזהות אותן היא על ידי שאריות של חרקים קטנים מתים ברחבי הבית או בחצר. הנמלים הקטנות נוהגות לעקוץ ולפגוע בחרקים שונים בסביבתן, ולכן הימצאות של חרקים רבים מתים יכול להצביע על פלישה של נמלי האש הקטנות.


הזיהוי של הנמלים הוא חשוב מאוד, כדי שיהיה ניתן להתאים להן את הטיפול המתאים ביותר. בדרך כלל, הפתרון היחיד להתמודדות עם הנמלים האלה הוא ביצוע הדברה יעילה וממוקדת שלהן.שיטות הדברה של נמלי אשנמלי אש נחשבות למזיק שדי קשה להיפטר ממנו. זאת מכיוון שהן מגיעות בקבוצות גדולות מאוד, הן קטנות ביותר והן יכולות לנוע במהירות רבה. אך הסיבה העיקרית לכך שקשה להיפטר מהן היא העובדה שבקן של נמלי אש יש כמה מלכות, ולא רק מלכה בודדת. אצל נמלים "רגילות", יש רק מלכה אחת בכל קן. המלכה היא זו שאחראית באופן בלעדי על הרבייה בקן, ולכן קטילה שלה תגרום להפסקת היכולת של הנמלים להתרבות ולהתפשט. לעומת זאת, כאשר בקן אחד יש כמה מלכות, הדרך היחידה למנוע את המשך ההתרבות של הנמלים ולהביא להרחקתן היא להרוג את כל המלכות. מדובר בדבר סבוך יותר, שמקשה על ההדברה של נמלי האש.כאשר מזעיקים חברת הדברה מקצועית, היא פועלת כנגד הנמלים בכמה שלבים. השלב הראשון הוא איתור של הקן או הקינים. לא תמיד קל לדעת בדיוק היכן ממוקם הקן – שהוא מרכז המחיה והפעילות של הנמלים. לעתים ניתן לזהות את ריכוזי הנמלים בעזרת העין, וכך לעקוב אחר התנועה שלהן ולאתר את מיקום הקן.


יחד עם זאת, במקרים רבים לא ניתן לזהות בעזרת העין את ריכוזי הנמלים, ולכן יש צורך לפתות אותן להגיע למקום מסוים ואז לעקוב אחר התנועה שלהן. שלב זה מבוצע באמצעות פיזור פיתיונות ברחבי הבית, שגורמות לנמלים לצאת מהקן ולהגיע לכיוון הפיתיון. כאשר הנמלים עושות זאת, ניתן לבחון את המיקום והתנועה שלהן – וכך לאתר את המיקום המדויק של הקן.


לאחר שלב זה, מתבצע שלב ההדברה עצמו. ההדברה מתבצעת באמצעות פיזור חומרי הדברה רעילים בקרבת הקן. ישנן שלוש צורות עיקריות של פיזור רעלים – ריסוס של חומרים, פיזור כמוסות ג'ל רעיל או שימוש בגרגירים רעילים. לאחר הפיזור או הריסוס, הנמלים שיוצאות מהקן נושאות את החומרים בחזרה לתוך הקן. החומר הרעיל מתפזר בתוך הקן ואמור להביא להמתה של כל המלכות של נמלי האש שנמצאות בתוכו. ברגע שהמלכות נקטלות, הקן מאבד את יכולת התפקוד וההתרבות, וכך מתבצעת ההרחקה שלהן.


שיטה זו של הדברה מבוססת על מנגנון של האכלה הדדית שקיים בכל סוגי הנמלים. מנגנון זה גורם לכך שהנמלים ניזונות מהרעל שפוזר או רוסס, ונושאות אותו בקיבתן לתוך הקן. שם הן מאכילות את המלכות ואת הנמלים האחרות, וכך הרעל עובר ביעילות בין הנמלים וגורם לקטילתן.


תהליך ההדברה בתוך הקן יכול לארוך מעט זמן, ולא תמיד התוצאה היא מיידית. בדרך כלל ניתן להבחין בהיעלמות של הנמלים מהבית או מהחצר בתוך כמה ימים, לאחר שבוצעה ההדברה.האם ניתן למנוע חדירה של נמלי אש?נמלי אש הן, כאמור, בעל חיים עקשן וטורדני ביותר. כמו נמלים מסוגים אחרים, ישנן שיטות שנועדו להרתיע ולהרחיק את נמלים. היעילות של השיטות הביתיות הן לא תמיד מוכחות, ומדבירים מקצועיים לא תמיד ממליצים עליהן – אך ניתן לנסות אותן ולראות האם יש להן תוצאות אפקטיביות.


השיטות הביתיות הנפוצות ביותר כרוכות בפיזור חומרים שונים במטבח וברחבי הבית. ניתן להשתמש לצורך כך בחומרים כמו מקלות קינמון, חומץ ואפילו בפיזור של אבקת כביסה במקומות אסטרטגיים. החומרים האלה דוחים בריח שלהם את הנמלים, וכך גורמים להרחקה שלהן.


במקרה של נמלי אש קטנות, היעילות של הריחות הדוחים מוטלת בספק, והם אף פחות אפקטיביים לעומת הרחקה של נמלים אחרות. ישנן גם טכניקות נוספות להרחקה ביתית של נמלים, אך גם הן אינן מספיק יעילות, בדרך כלל, במקרה של נמלי האש.כמה עולה הדברת נמלי אש?המחירים של הדברת נמלי אש משתנים בהתאם לחברה המבצעת ובהתאם לגודל השטח שבו יש לבצע את ההדברה. מכיוון שלעתים ההדברה דורשת כמה שלבים, כולל שלב של ניטור ואיתור הקן, מדובר בהדברה יקרה יותר מאשר הדברה של נמלים מסוגים אחרים. בממוצע, ניתן להגיד שעלות של הדברת נמלי אש בדירה קטנה תעלה בין 500 ל-800 שקלים. אם ההדברה כוללת גם פזור או ריסוס חומרי הדברה בגינה או בשטח פתוח, המחיר הכולל יהיה גבוה יותר.


כאמור, העלות משתנה בהתאם לכמות החומר שנעשה בו שימוש בהדברה, לגודל הבית שבו מדבירים ולגודל השטח החיצוני שבו תתבצע ההדברה, אם יש כזה.


במקרים רבים של עבודה עם חברת הדברה מקצועית, ניתנת תקופת אחריות מסוימת לפעולת ההדברה. במקרה של הדברת נמלי אש, תקופת האחריות תנוע בדרך כלל בין שלושה חודשים לשנה. האחריות ניתנת בדרך כלל על ריסוס שמתבצע בתוך הבית. כאשר מבצעים ריסוס כנגד נמלי אש בחצרות ובגינות, לא תמיד ניתנת אחריות, מאחר ושקשה יותר להבטיח שפעולה חד פעמית של ריסוס תמנע פלישה נוספת של נמלי אש מבחוץ. נמלי האש יכולות לחדור שוב לשטחים פתוחים בקלות רבה יחסית, ולכן קשה למדבירים לתת אחריות על ריסוס במקומות אלה. יחד עם זאת, מרבית המדבירים שיוזמנו פעם נוספת לקטול נמלי אש בתוך פרק זמן קצר, יבקשו תשלום מופחת על הפעולה החוזרת של ההדברה או יוותרו על תשלום נוסף – גם אם לא סיפקו אחריות מלכתחילה.בחירת חברת הדברה מומלצתישנן לא מעט חברות הדברה בשוק, ולעתים קשה לדעת כיצד לבחור באחת מהן. לפני שמבצעים החלטה בעניין, כדאי לחפש מידע על אותה חברה ולחפש ביקורות והמלצות של לקוחות עליה. למרבה המזל, קיימות היום באינטרנט לא מעט פלטפורמות שמאפשרות השארת ביקורות על חברות הדברה, כך שבעזרת חיפוש ברשת ניתן לקבל תמונה די טובה לגבי האמינות ורמת השירות של חברות הדברה שונות.


אם יש לכם אפשרות לקבל המלצה אישית על חברת הדברה כלשהי, זהו הדבר הטוב ביותר. אך בהחלט ניתן גם לסמוך על ביקורות של גולשים ולקוחות, וכן על הרושם הראשוני שנוצר כאשר יוצרים קשר עם חברת ההדברה ומקבלים ממנה ייעוץ ראשוני. חשוב לוודא מראש את העלות של ההדברה והאם תינתן לכם אחריות עליה, והדבר יכול להוות שיקול בהחלטה האם לשכור את שירותיה של אותה חברת הדברה.


לקבלת הצעת מחיר להדברת נמלי אש בבית או בחצר צרו קשר עוד היום!

בריק פתרונות הדברההדברת נמלי אש עם מדביר מוסמך ומקצועי

השאירו פרטים ואנו נחזור אליך בהקדםבריק פתרונות הדברה מתקדמים לשרותך!