הדברת פשפש המיטה החל מ-700 ש"ח לחדר כולל אחריות- בריק פתרונות הדברה





פשפשי מיטה ניטור, זיהוי והדברה נכונה נגד פשפשים בבית



פשפש המיטה שייך לסוגי הטפילים העוקצים והמטרידים שעלולים לפלוש למגורי האדם באופן בלתי קרוא. פשפש עלול להגיע גם לבתים שבהם שומרים על הניקיון וקשה לסלקו באמצעים רגילים, ביתיים. במידה ומצאתם בבית סימנים לפשפש המיטה או נעקצתם על ידי חרקים אלה בשעות הלילה, כדאי להזמין הדברה. מדביר מוסמך ומנוסה יוכל לפטור אתכם מהמטרד.





כמה עובדות על פשפש המיטה



לפני שנסביר בקצרה על הדברת פשפש המיטה כמה עובדות על הפשפש הזה ולמה הוא מטריד כל כך.



פשפש המיטה הינו טפיל מוצץ דם, שמטריד בעיקר בני אדם (בשונה, למשל, מקרציות שמעדיפות כלבים).

הוא קטן למדי, לרוב בין מילימטר אחד לבין ארבעה מילימטרים בקרב הבוגרים.

הוא מוצא מקומות מסתור שונים שבהן הוא ממתין לשעות שבהן הוא ניזון.

שעות הפעילות החביבות עליו הן בלילה. לאורך כל מחזור חייו, זקוק הפשפש לדם, באופן קבוע.

שלא כמו כינים, הפשפשים עוקצים את האדם ולאחר שאוכלים, מסתלקים למסתור (למשל נחבאים בארון חשוך או מתחת לרצפת עץ או חרכים בקיר). לאחר שהפשפש עוקץ, נגרמת תחושת גירוד.

אנשים רגישים עלולים לפתח תגובה אלרגית שבמקרים קיצוניים מסכנת חיים.

הנקבה מסוגלת להטיל ביצים רבות, כך שבמקרה הצורך, לא מומלץ לדחות את ההדברה.

זיהוי נוכחות של פשפשים יכול להתבצע גם בגלל הפרשותיהם שנמצאות בדרך כלל בסמוך מאוד למיטה או בקצות המזרון.

הפשפשים אוהבים מאוד לעקצוץ באזור הרגליים או בפנים אך לעיתים עוקצים סביב הבטן או הגב.





האם פשפש המיטה מסוכן לבני אדם



נשיכת הפשפשים מציקה בעיקר בשל הגירוד הלא נעים. בנוסף, בבית שבו ישנם פשפשים, אפשר לזהות כתמי דם זעירים על כלי המיטה. כאמור, רק לעיתים נדירות הנשיכה מסוכנת ממש. החוקרים חלוקים בדעתם עד כמה הפשפשים עלולים להעביר מחלות. ככל הנראה, לעיתים רחוקות הם עלולים להדביק אנשים בחיידקים ומחלות שונות.



מדוע חשוב להזמין מדביר מקצועי



מדביר מקצועי לפשפש המיטה יהיה מוסמך ובעל רישיון לעסוק בהדברה של מזיקים כגון פשפשים. חשוב לבדוק שקיימת הסמכה מפני שבצורה כזאת נעשה שימוש בחומרי הדברה מותרים ובכמות הרצויה. את ההדברה לא תמיד ניתן לבצע ביום אחד. בשל הצורך לאתר את מקום המסתור של הפשפשים ובגלל שהם יכולים להיות רבים למדי, עשויים להידרש כמה ביקורים רצופים של המדביר בטרם נפתרה הבעיה באופן יעיל. מי שיתפשר, עלול לגלות שלאחר זמן קצר, שוב חוזרים העקיצות וחוזרת אי הנעימות. במקביל להדברה מקצועית, חשוב לכבס את כל הבגדים והמצעים בטמפרטורה גבוהה.





מיהו פשפש המיטה?



פשפש המיטה, הינו חרק מזן הפשפשים, בישראל קיימים שני סוגים עיקריים:


1. פשפש העטלפון, הסוג הזה ניזון מדמו של עטלף מזן מסויים בלבד, בעל כנפיים לבנות.


2.פשפש המיטה, המצוי יותר. פשפש המיטה ניזון מדמם של בני אדם וגם מדמם של העטלפים. הוא מתפתח בשלושה שלבים: ביצה, נימפה וטפיל בוגר. הוא ידוע לשמצה בגלל שהוא מזיק לבני אדם וקשה למגר אותו. גודלו מתחיל במילימטר אחד וביכולתו להגיע עד לכשישה מילימטרים.


פשפשי המיטה קטנים וצורתם הפחוסה מאפשרת להם להיכנס לתוך מזרנים, מכיוון שהם מעדיפים חושך חום וקרבת אנשים המזרון מהווה כר נוח להתפתחותם והתרבותם. ההתרבות מתבצעת באמצעות ביצים אותן מטילה נקבת הפשפש, היא יכולה להטיל בכל פעם כמה עשרות ביצים כאשר במהלך כל חייה היא יכולה להטיל כמה מאות ביצים, ולכן ההתרבות של פשפש המיטה מהירה מאד בהנתן תנאי טמפרטורה חמימים ונוחים, בטמפרטורה הנמוכה מ 12 מעלות הם לא מתפתחים ובטמפרטורה גבוהה מ 45 מעלות הם מתים.



הנזק של פשפש המיטה לאדם



פשפש המיטה ניזון מדמו של האדם, בעיקר בשעת שנתו בה אינו פעיל. לכן הוא יימצא תמיד בקרבת בני אדם, ברדיוס של 1.5-2 מטרים. לפשפש המיטה יש נטייה להיטפל לילדים. הוא עוקץ את העור ומוצץ את הדם במשך מספר דקות. פעולה זו לרוב אינה כואבת או מזיקה, אך יוצרת גירוי מקומי המלווה באדמומיות, גרד ואי נעימות שלרוב חולפים אחרי מספר שעות. במקרים בהם קיימת לנעקץ אלרגיה תתכן פריחה, שתדרוש טיפול רפואי. לא הוכח כי פשפשים מעבירים מחלות לבני אדם עד כה. הפשפש יכול לזהות אדם ממרחק של 1.5 מטרים. בעזרת מחוש שלראשו הוא מבחין בחום הגוף בנשימה או זיעה, אלו הגורמים העיקריים שמושכים אותו וגורמים לו להתקרב לאדם, אך לאחר שמסיים את שאיבת הדם אותם סימנים שמשכו אותו מעוררים בו גועל והוא נסוג במהירות וחוזר למקום המסתור שלו, שם הוא מעכל את המזון מספר ימים, לאחר מכן יוצא שוב לאכול.



פשפש מיטה זיהוי וניטור



פשפשי מיטה ניתנים לזיהוי דרך העקבות שהם משאירים, בצורת נקודות שחורות קטנות על הסדינים וראש המיטה הנקודות הם הצואה של הפשפים. ניתן גם לראות לעיתים כתמי דם קטנים על הסדינים שיכולים להעיד על הימצאותם. את הפשפשים ניתן לראות למרות גודלם המזערי, צבעם חום בהיר או צהבהב, גופם פחוס, הם בעלי חלק גוף אחורי רחב ומחושים קטנים. פשפש המיטה זז במהירות רבה וזה עוד סימן היכר שלו.


חשוב לבצע בדיקת פשפשים מעת לעת ולשלול את הימצאותם במזרון המיטה, ככל שימצאו יותר מהר כך התרבותם תימנע, הקושי בהשמדתם של הפשפשים נובע מהעובדה שהם קטנים מאד וחמקניים, הביצים והפשפשים יכולים להגיע לארונות ולשידות המיטה ומשם לכל הבית. אין להם כנפיים ולכן אינם יכולים לעוף, הם נודדים באמצעות המצעים. חשוב לחטא את מצעי המיטה ולהרתיח אותם במכונת הכביסה בתדירות גבוהה, ניתן למצוא פשפשים על גבי ריהוט ביגוד נעלים ועוד. הם מעדיפים להימצא במקומות חשוכים וחמימים, ומצויים בכמות גדולה גם בקינים של ציפורים. ניתן לאבחן עקיצה של פשפש בכך שהוא עוקץ בעיקר בלילה כשחשוך, בכל חלקי הגוף גם אלו המכוסים בבגדים ומשאיר סימני עקיצות עגולות ומעט בולטות במרכזן.











כיצד מגיעים הפשפשים?



פשפשים נמצאים בעיקר במקומות בעלי רמת הגיינה ירודה, בתוך מזרונים מצעים ובסביבת המיטה, ברהיטים, שטיחים ואפילו צעצעועים. הוא אוהב מקומות חשוכים, ומתקבץ בעיקר בסדקים, בין קפלי בד, בפיתוחי עץ, קופסאות אכסון נעליים וארונות. יש להם נטיה להגיע לכביסה מלוכלכת ולכן, מומלץ לשים את הכביסה מלוכלכת בשקית אטומה. בישראל תדיר למצוא מקרי התפשטות של פשפשים בצבא, בבתי מלון צימרים ובתי סוהר. וגם אנשים שחוזרים מחו"ל יכולים להביא עימם פשפשים במזוודה מכל מיני מקומות ששהו בהם, ולכן יש לנקוט באמצעי זהירות לחטא ולכבס כל פריט בטמפרטורה גבוהה ולאחר מכן להכניס למייבש להשמדתו סופית של הטפיל. חשוב להבין שגם בתי מלון המקפידים על הגיינה מירבית יתקשו למנוע התפרצות של פשפשים, בייחוד בגלל תחלופת האנשים התכופה ויש לקחת זאת בחשבון בכל שהייה בבית מלון ולבדוק את המצעים .



כיצד נפטרים מפשפשי המיטה?



כדי להיפטר מפשפש מיטה, צריך להבין מהם התנאים האופטימליים בהם הוא לא מתקיים, ומהם המאפינים הייחודיים שלו, כפי שציינו פשפש המיטה קטן מאד מתרבה במהירות ובנוסף, הביצים שלו זעירים רבים ובלתי ניתנים לזיהוי בעין רגילה. הם נצמדים למזרן לבגדים משטחים מצעים וריהוט, קשה מאד להיפטר מהם וחומרי הדברה כמעט ולא משפיעים עליהם. אם כן מה ניתן לעשות? הדברה נגד פשפשי מיטה, בחומר הדברה מתאים באמצעות מדביר פשפשים מקצועי תשמיד את מרבית הפשפים החיים, אך לרוב תדרש הדברה חוזרת ואפילו סדרת הדברות במקרי התפשטות חריפים, כדי לגרום להשמדה מקסימלית. חשוב לדעת שהפשפשים פתחו עמידות לחלק מחומרי ההדברה ולכן יש להיוועץ במדביר פשפשים מקצועי כדי לדעת איזה חומר הכי יעיל, רצוי לבצע ביקור חוזר לאחר כשבועיים כדי לבצע בדיקה חוזרת מקיפה לוודא את אפקטיביות ההדברה וביצוע חוזר במידת הצורך.


באשר לביצי הפשפש שם חומר ההדברה לא יעיל, ניתן להשתמש בטמפרטורות קיצוניות בהם הביצים לא יכולות להתפתח, וזה טמפרטורה גבוהה מאד 60-70 מעלות, או נמוכה מאד 17 מעלות. על מנת להשמיד את הפשפש בצורה הכי יעילה יש להיעזר בפעולת השמדה משולבת של הדברה בחומר כימי שאיבה חזקה של האזור הנגוע וחימום בטמפרטורה גבוהה, ולחר מכן בדיקות תכופות חוזרות וביצוע טיפול בהתאם לזיהוי הממצאים.



הדברת פשפשי מיטה, מחיר



כמו בכל דבר שדורש מיומנות, גם בהדברת פשפשי מיטה המחיר בהתאם למיומנות של בעל המקצוע- המדביר, במקרה של פשפשי מיטה חשוב במיוחד להסתייע באיש מקצוע מיומן, ידוע שקיימים תכשירים הניתנים לרכישה ברשתות השיווק השונות ומתיימרים להלחם בתופעה, אך תכשירים אלו אינם פותרים את הבעיה בצורה יסודית ובמרבית המקרים הפשפשים כבר פיתחו עמידות אליהם ועל כך אין בהם תועלת.


מכיוון שהדברת פשפשי מיטה היא עבודה קשה שדורשת מהמדביר מלחמה עיקשת, שילוב של כמה שיטות, בייחוד במזרנים בהם קיימת עבודה רבה וטיפול בטפיל וביצים שנמצאים באזור כל כך סבוך. התהליך עצמו ארוך ומשתנה בהתאם למצב, ולכן הוא יקר יותר, יש להבין שככל שאופן ההדברה מורכב ודורש מיומנות כך מחירו עולה, ולכן הדברה של פשפשים אינה כמו הדברה של ג'וקים ומזיקים אחרים שניתן לראות בקלות שהודברו ולא מגיעים יותר למקום. הפשפש דורש מיומנות, הן מבחינת זיהוי המוקד והתאמת החומר והן מבחינת שילוב האמצעים שידבירו אותו בצורה הטובה ביותר. הדברת פשפשים יכולה להתחיל מ -1000 ש"ח עבור חדר עם מוקד קטן ולהגיע לכ 6000 ש"ח עבור דירה גדולה. טווח המחיר רחב כיוון שנדרש אבחון לאזור הנגוע והערכה של כמות העבודה הנדרשת החומרים והמכשור. יש לקחת בחשבון שבחלק מההדברות יידרש הדייר לפנות את דירתו לכמה שעות, עד להתנדפות החומרים הרעילים וכן, שעל המדביר יהיה לבצע הדברות חוזרות בהתאם לצורך.


חושדים שיש לכם פשפש מיטה? התקשרו לייעוץ וניטור עם מדביר מוסמך- בריק פתרונות הדברה



הדברת פשפש מיטה
החל מ-700 ש"ח כולל אחריות





השאירו פרטים ואנו נחזור אליך בהקדם



בריק פתרונות הדברה מתקדמים לשרותך!