הדברת נמלים  מתקדמת בשיטת IPM

נמלים אמנם אינן מזיקות כמעט אך הן מטרד מציק ומוכר בכל משק בית, ולא רק. על הריסוס המקומי של הנמלים, שמרחיק אותן באופן זמני בלבד ומרעיל גם את בני הבית, אין מה להכביר מילים, והיכולת של החרקים הזעירים הללו לחדור דרך כל סדק בלתי נראה בקיר ולהגיע לכל מקום הופכת אותן לחרק מציק מצד אחד, אך גם לחרק הקשה ביותר להדברה. אז מה עושים? הדברת נמלים בשיטת IPM היא התשובה. 

מה הבעיה
כדי להבין מדוע קשה לבצע הדברת נמלים בבית צריך להבין איך הן פועלות: הנמלים יוצאות מהקן בחיפוש אחר מזון, וברגע שהן מוצאות מזון, הן נושאות אותו בחזרה אל הקן כשכל נמלה משאירה אחריה שובל של ריח שמסמן לשאר הנמלים את הדרך אל האוכל. נמלה אחרת שעולה על עקבות הריח הולכת על השביל המדויק שהותירה הנמלה הראשונה ומגיעה אל המזון. כשהיא נושאת את המזון חזרה אל הקן – על אותו שביל בדיוק – היא מחזקת את שובל הריח הקודם וכך יותר ויותר נמלים מגיעות אל המזון, וכל נמלה בדרכה חזרה מחזקת את שובל הריח. לכן עשויות להיות על אותו "שביל"  עשרות, מאות ואלפי נמלים.

למעשה, הכמות היא זו שמציקה לנו ולרוב האנשים אין בעיה לראות נמלה או שתיים במטבח פה ושם.

איך מדבירים נמלים?
כל מדביר נמלים מנוסה יגיד לכם שמחיקת שובל הריח על ידי חומרים כימיים כמו ריסוס או חומרי ניקוי תועיל באופן זמני, וגם ניקיון יסודי של הבית לא תמיד מועיל כיוון שהנמלים מוצאות תמיד את דרכן למזון, גם אם הוא סגור בארון או בכלל בבית של השכנים והן רק עוברות דרכנו.

הדרך היחידה לבצע הדברת נמלים יעילה היא למצוא את הקן ולטפל בו, אך קודם לכן צריך לזהות את סוג הנמלה המדויק.


בישראל יש כ- 15 מיני נמלים והזיהוי חשוב כדי שנוכל להשתמש בחומר הדברה ממוקד ויעיל כלפי הנמלים המסוימות בלבד, כך שנצמצם את הפגיעה בסביבה למינימום. הדברת נמלי אש אינה זהה להדברת נמלי קציר, ושימוש לא נכון בחומרי הדברה או שימוש בחומרי הדברה שאינם מתאימים עשוי לפגוע בבעלי חיים נוספים בסביבה הקרובה, בצמחיה ואפילו לזהם את מי התהום, והשאיפה שלנו, בבריק הדברה, היא להימנע מכך.
 
הדברת נמלים בשיטת
IPM
שיטת IPM  להדברה היא גישה אחרת, המאפשרת לנו לבצע עבודה יסודית יותר, להגיע לתוצאות טובות יותר ולצמצם את הנזק המשני שנגרם בעבר מהדברה מזהמת. לפני כל הדברה אנו אוספים מידע על המזיק , במקרה זה הנמלה, כדי למצוא את המקור ממנו הוא מגיע, כדי למצוא את חומרי ההדברה הנכונים להרחקת המזיק, וכדי להחליט על שיטת הפעולה הנכונה ביותר, כפי שכבר הזכרנו. תהליך זה אינו אורך הרבה זמן אך הוא חיוני כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר בהדברה ולמזעור הנזק הסביבתי שהדברה לא מבוקרת עשויה לעשות, והדבר נכון גם לגבי הדברת נמלים וגם לגבי הדברת טרמיטים או כל מזיק אחר.


בפעם הבאה שתראו נמלים בבית, התקשרו אלינו ותוכלו להיפרד מהן לשלום.


2all - בניית אתרי אינטרנט