ג'וקים, המכה ה-11. איך ניפטרים מהם? כל מה שצריך לדעת על הדברת תיקנים 


לא ברור אם זה מנחם או מתסכל, אבל אין מקום בעולם שאין בו ג'וקים, מקקים ו תיקנים,  בוודאי כאשר יש בני אדם בסביבה. בניגוד לרצוננו אנחנו מספקים להם מחסה, מזון ומים, והיכולת שלהם להיכנס בחריצי הקיר ולקנן במקומות חבויים הופכת אותם לבני לוויה קבועים ושנואים כמעט בכל בית. לתיקנים יש יכולת הישרדות מרשימה ועם השנים הם פיתחו עמידות גם כנגד חומרי ההדברה השונים, אפילו חומרי ההדברה שפותחו במיוחד לצורך הדברת תיקנים. יכולת ההסתגלות הזו  חייבה את היצרנים לייצר חומרים חזקים יותר ויותר, שפוגעים גם בנו, בחיות המחמד שלנו ובסביבה, ולא משמידים את הג'וקים ביעילות מספיקה. לבריק הדברות יש את הפתרון בשבילכם.

משחקים במחבואים
ישנם מספר סוגים של תיקנים, שכולם מגעילים וכולם חולקים מספר תכונות: הם פעילים בעיקר בלילה, מתרחקים מאנשים ערים, מטפסים על כל דבר ומיטיבים להתחבא. כל אלה הופכים את מציאת התיקנים לקשה, והעובדה שהם אוכלים הכל ומתרבים במהירות הופכת כל משימה של הדברת תיקנים לכמעט בלתי אפשרית. 

התיקנים לא סתם מגעילים אותנו, והם נושאים עליהם זיהומים שונות ומחלות שהם מביאים איתם מהאשפה ומהביוב. מגע שלהם במזון שלנו בהחלט עלול לזהם אותו.   
ובכל זאת, יש מה לעשות.

להיפטר מהג'וקים
כשאתם רואים ג'וק בבית תזכרו תמיד שהמשפחה שלו מחכה מאחורי הקיר, כך שלהיפטר מג'וק אחד לא מבטיח כלום. תכשירי הריסוס הביתיים רעילים גם לאדם ולחיות המחמד שלו, וכפי שהזכרנו בהתחלה, הם הופכים חזקים יותר ויותר – ומזיקים יותר ויותר. כאשר יש חיות מחמד או תינוקות זוחלים בבית, הם עלולים להיפגע מהרעלה בשל הכנסה לפה של חפצים שבאו במגע עם חומר הריסוס. רמיסת ג'וק עם הנעליים היא אולי מספקת עבור חלקנו, אבל לא יעילה כאשר יש קן מלא תיקנים נוספים במקום סמוי מהעין.

הדרך היעילה ביותר להדברת תיקנים היא להיעזר בשירותי הדברה מקצועיים.

אנחנו ב"בריק  פתרונות הדברה" עובדים בשיטת הממשק המשולב (IPM):
ראשית אנו  מזהים את סוג התיקן המדויק מתוך 4 סוגי התיקנים העיקריים שיש בישראל. לכל "משפחת" תיקנים הרגלים שונים במעט ושיטות פעולה שונות במעט, והכרת סוג התיקן המדויק מאפשרת לנו להתאים את צורת ההדברה הטובה והיעילה ביותר למטרד. לעיתים קרובות אנו עובדים בשיטה מדורגת, המערבת מספר חומרי הדברה ליעילות מקסימלית ולהשמדה טוטאלית של אוכלוסיית הקן כולה. בנוסף, הזיהוי המדויק מאפשר לנו לבצע הדברת תיקנים ממוקדת וקצרת מועד, תוך כדי שמירה מקסימלית על הסביבה והקטנת הנזק שעשוי להיגרם מהדברה לא מבוקרת בחומרים מסוכנים.

סובלים מנוכחות תיקנים בבית? התקשרו אלינו עכשיו.


2all - בניית אתרי אינטרנט