למה לעשות הדברה לעסקים ואיך לעשות את זה נכון?

אם נראה לכם שהדברה לעסקים זה לא דבר חשוב, אתם טועים טעות חמורה. את ההדברה בבית עושים בעיקר בשביל הנוחות, כדי לא להיתקל במזיקים שמגעילים אותנו, ופחות בגלל הנזקים שהם עשויים לגרום. הדברה לעסקים מטפלת בשני הדברים יחד – בנזקים הפיזיים ובגועל שאתם, או הלקוחות שלכם, עשויים לחוות כתוצאה ממפגש לא רצוי עם מזיקים שונים. אז למה לעשות הדברה לעסקים ואיך לעשות את זה נכון?
 
נגד איזה מזיקים צריך לעשות הדברה?
ישנם שני סוגי הדברה שצריך לעשות בעסקים: הדברה מונעת והדברה נקודתית. הדברה מונעת יכולה להתבצע בעיקר נגד נמלים, תיקנים, טרמיטים והרחקת ציפורים כמו יונים ודרורים, ואילו הדברה נקודתית, המתבצעת כאשר המזיק כבר נוכח במקום, מתבצעת בעיקר נגד מכרסמים שונים, שפחות קל למנוע את נוכחותם מראש. הדברה מונעת ניתן לעשות אחת לשנה בערך, כל עוד שומרים על הוראות המדביר ועל ניקיון הולם של בית העסק.

למה לעשות הדברה בעסקים?
הסיבה הטובה ביותר לעשות הדברה לעסקים היא הסיבה הכלכלית. בעלי עסקים משקיעים לא מעט כסף כדי להפוך את בית העסק לאטרקטיבי מבחינת המראה שלו – בעיצוב, בגרפיקה, בניקיון ועוד, מכיוון שזה אחד המדדים המשפיעים על הרגשת הלקוחות והעובדים, ועל כמות ההכנסות של העסק בפועל. אדם שייכנס לבית עסק וייתקל בשיירת נמלים, בג'וק בודד או במכרסמים, חס וחלילה, לא יעשה איתנו עסקים. וזה לפני שדיברנו על סכנת הזיהום שמכרסמים או תיקנים מביאים איתם.

מעבר לכך, מכרסמים עשויים לגרום נזק ממשי לציוד, לניירת ואף לתשתיות החשמל במקום, מה שעשוי להסתיים בהוצאה של אלפי שקלים על תיקוני הנזקים.

איך מבצעים הדברה לעסקים בצורה נכונה?
כדי לבצע הדברה לעסקים בצורה נכונה, ולא חשוב באיזה בית עסק מדובר, צריך להקפיד על שלושה דברים: הראשון הוא הפרטים הטכניים, כמו ביצוע ההדברה בשעות בהן העסק לא פעיל, גם אם זה אומר אמצע הלילה, וביצוע ההדברה בחומרים שאינם מסוכנים לבני אדם או לסביבה.

הדבר השני שיש להקפיד עליו הוא התאמה של ההדברה למזיק בצורה מדויקת. כדי להתאים את ההדברה בצורה מוחלטת למזיקים, יש לבדוק מהו סוג המזיק, בעיקר כאשר מדובר בהדברה נקודתית. הדברה מונעת יכולה להיות הדברה כללית יותר, המתאימה לכמה סוגי מזיקים, אך אם, לדוגמא, יש לכם ג'וקים בעסק, חשוב לדעת מהו סוג הג'וק המדובר, כיוון שעל כל סוג של תיקנים – ויש שלושה סוגים נפוצים בישראל – פועל בצורה אידיאלית חומר אחר, ואם אנחנו רוצים להינות מתוצאות ההדברה לאורך זמן, חשוב להשתמש בחומר הנכון.

הפרט השלישי החשוב בביצוע הדברה לעסקים הוא איתור הקן של המזיקים והדברת הקן כולו, מלבד כאשר מדובר בציפורים, שאותן מרחיקים בלבד ולא מדבירים. אין מזיק שבא לבד – נמלים, תיקנים, טרמיטים או מכרסמים, באים תמיד בלהקות ומשפחות לא קטנות, ובתנאים אופטימליים הם מתרבים בצורה מהירה. לכל מזיק יש את המרחק ממנו הוא עשוי להתרחק מהקן אבל הוא אף פעם לא מאוד גדול וכדי לוודא שהמזיקים אינם חוזרים חשוב להשמיד את הקן ולהדביר את הלהקה כולה.

מי מבצע את ההדברה?
כדי לוודא שההדברה מתבצעת בצורה הנכונה חשוב לעבוד עם חברת הדברה מנוסה, שפועלת בהתאם לכללים שפירטנו, ומקפידה על הדברה ירוקה ככל האפשר, עם מינימום נזקים לבעלי חיים אחרים מלבד המזיק המודבר, ואפס נזקים לאדם ולסביבה.

התאמת ההדברה למזיק והדברת הקן כולו נקראת שיטת הממשק המשולב (IPM), ובבריק הדברות אנו פועלים בשיטה זו בלבד. זוהי אחת הסיבות המרכזיות לתוצאות הגבוהות אליהן אנחנו מגיעים וליכולת שלנו להדביר את המזיקים בצורה מוחלטת ולמנוע את חזרתם.

 


2all - בניית אתרי אינטרנט