הדברת פרעושים  אחת ולתמיד

הדברת פרעושים נדרשת בעיקר עבור מי שיש לו בעלי חיים בבית, ועקיצות הפרעושים כמעט ואינן מסוכנות בימינו אך מציקות ומגרדות מאוד. במקרים רבים ההדברה אינה עוזרת לזמן רב והפרעושים נוטים לחזור שוב ושוב. במאמר זה נסביר מדוע קשה להיפטר מפרעושים ואיך בכל זאת מצליחים בכך.


המפתח להדברת פרעושים
ישנם הרבה מאוד מיני פרעושים, חלקם נפוצים יותר וחלקם נפוצים פחות, ועבור כל אחד מהם נדרש סוג הדברה שונה במעט. הסיבה לקושי בהדברת פרעושים נעוצה בחוסר הבנה של מחזור החיים הפרעושי – בעוד הפרעושים חיים בתוך הפרווה והשיער של בעלי החיים וניזונים ממציצת דמם, הביצים אינן נדבקות לפרווה אלא נושרות על הרצפה. מהביצים בוקעות רימות, שהופכות לגלמים היכולים להישאר בצורה זו זמן רב עד בקיעת פרעושים חדשים.


בין החיסול הממוקד של הפרעושים להופעתם החוזרת עשוי לעבור זמן מה, שכן הפרעושים בוקעים מהביצים כרימות הנוטות להתחבא בכל סדק אפשרי. הרימות הופכות לגלמים ומהגלמים בוקעים הפרעושים הצעירים, שכאמור – מוצאים את דרכם חזרה אל בעלי החיים. אורך כל שלב בחיי הפרעוש משתנה בהתאם לסוג הפרעוש ובהתאם לתנאי הסביבה בה הם נמצאים, אך מרגע הבקיעה של הפרעוש מהגולם הוא ימצא במהירות את בעל החיים.


טיפול בפרעושים עצמם ללא טיפול בכל אחד משלבי החיים של הפרעוש: הביצים שעל הרצפה, הרימות והגלמים, יועיל לזמן קצר בלבד שכן הפרעושים הצעירים ימצאו את דרכם חזרה לפרווה של בעל החיים ואל בעליו.


הדברת הממשק המשולב (IPM)
הדברה אפקטיבית שאינה מזיקה לאדם ולסביבה חייבת להיעשות בצורה נכונה, ואנחנו ב"בריק פתרונות הדברה" עובדים בשיטת הממשק המשולב (IPM). בשיטת הממשק המשולב אנו מפעילים שיקול דעת בשימוש בחומרי ההדברה וומשלבים שיטות הדברה שונות כדי להדביר את המזיק בצורה אפקטיבית. כאשר מדובר בפרעושים, ההקפדה על שילוב שיטות ההדברה חשובה פי כמה כדי להיפטר מהפרעושים החיים על בעל החיים ובמקביל לתקוף גם את הביצים, הרימות והגלמים, כשכמובן כל אחד מהם מחייב שיטת הדברה שונה ושימוש בחומרים אחרים.


היתרונות הנוספים של הדברה בשיטת הממשק המשולב הוא הזיהוי המוחלט של סוג הפרעוש והתאמה מלאה של חומרי ההדברה ודרכי הפעולה להדברה הדרושה, בכדי לוודא שהפרעוש אכן מודבר, יחד עם כל הרימות, הביצים והגלמים, ובמקביל למזער את הנזק הסביבתי שעשוי להיגרם משימוש לא מושכל בחומרי ההדברה, ולמנוע פגיעה אפשרית בבני הבית או בחיות המחמד עצמן. 


אם יש לחיית המחמד שלכם פרעושים או אם אתם סובלים מעקיצות מגרדות שיש סביבן אדמומיות, התקשרו אלינו ונפטור אתכם מהפרעושים אחת ולתמיד.


2all - בניית אתרי אינטרנט